Pasta z tuńczyka i twarogu
- Twaróg półtłusty (200 g)
- Tuńczyk w oleju - 1 puszka (120 g)
- Jogurt naturalny - 2 łyżki (50 ml)
- Szczypiorek - pęczek (45 g)
Przepis na pastę z tuńczyka i twarogu krok po kroku
Twaróg podziel widelcem na mniejsze części.
Rybę odcedź z zalewy i dodaj ją do twarogu. Całość wymieszaj z jogurtem, dopraw pieprzem, solą i dokładnie zblenduj.
Szczypiorek pokrój drobno i dodaj do pasty, całość wymieszaj.
Więcej informacji na temat pasty z tuńczyka i twarogu
Pasta z tuńczyka i twarogu jest świetnym pomysłem na pyszne smarowidło do kanapek, które nie tylko zachwyca smakiem, ale również dostarcza zdrowych kwasów tłuszczowych i białka. Jest świetnym pomysłem na pyszne i wartościowe śniadanie, a także kolację. Idealnie komponuje się ze świeżym chlebem oraz warzywami, zwłaszcza ogórkiem kiszonym. Całość jest niezwykle sycąca.
Przepis na pastę z tuńczyka i twarogu jest niesamowicie łatwy. Do jej przygotowania potrzeba tylko kilku produktów, przy czym każdy można z łatwością znaleźć w każdym większym sklepie. Do tej pasty najlepiej użyć tuńczyka w oleju, który charakteryzuje się niesamowitym smakiem i idealnie komponuje się z cebulką i twarogiem. Do tego dania najlepiej wybrać chudy twaróg, gdyż ryba dostarcza odpowiednio dużo tłuszczy. Dzięki temu można otrzymać naprawdę dobrze zbilansowane danie, które wspaniale sprawdzi się każdego dnia. Chudy nabiał ma sporo białka, więc sprawdzi się również w diecie redukcyjnej. Według najnowszych zaleceń żywieniowych nabiał powinien pełnotłusty powinien zostać w diecie wymieniony na chudszy wariant w trosce o zdrowie układu krążenia. W duecie z pyszną rybą sprawdza się on wyśmienicie.
Ta pasta to idealny wybór na kanapki, zwłaszcza na śniadanie. Ze względu na spory udział białka syci na długo, więc zmniejsza prawdopodobieństwo sięgnięcia po przekąskę, zwłaszcza słodką. Jednak całość sprawdzi się również na kolacje.
To idealny pomysł na alternatywę dla wędlin, zawiera również sporo białka, a jest zdrowsza i ciekawsza. Świetnie sprawdza się w towarzystwie świeżych warzyw.
Ta pasta jest niezwykle pyszna, to ze względu na naprawdę spory udział ryby, szczypiorku i gęstego jogurtu. Jogurt można zamienić na majonez, wtedy będzie smakowała jeszcze lepiej, ale nie będzie już tak zdrową opcją. Można też zastąpić tylko połowę jogurtu, co stanowi świetny kompromis.
To dobra opcja dla wszystkich, którzy nie mają zbyt dużo czasu na przygotowywanie dań na co dzień. Tą potrawę można zrobić w kilka chwil. W dodatku jest niezwykle smaczne i szybka. Sprawdzi się do kanapek, ale również do tortilli czy jako nadzienie babeczek. A to wszystko z użyciem tuńczyka z puszki.
Alergeny w paście z tuńczyka i twarogu
Lista alergenów dla pasty z tuńczyka i twarogu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Twaróg półtłusty
- Jogurt naturalny
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk w oleju
Wartości odżywcze pasty z tuńczyka i twarogu
To zdrowa opcja pełna białka i zdrowych tłuszczów.
Energia i białka
(104g)
Węglowodany
(104g)
Tłuszcze
(104g)
Witaminy
(104g)
Składniki mineralne
(104g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.