Pasta z pieczonej papryki
- Papryka czerwona - 3 sztuki (800 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Koncentrat pomidorowy - 1 łyżka (15 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (40 ml)
- Bułka tarta - 2 łyżki (20 g)
Przepis na pastę z pieczonej papryki krok po kroku
Papryki umyj, przekrój na połówki lub ćwiartki, ułóż na blasze do pieczenia i piecz ok. 30 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.
Odstaw paprykę do ostygnięcia, a następnie obierz ze skórki.
Do naczynia blendera włóż przygotowane papryki, obrane ząbki czosnku, dodaj oliwę, bułkę tartą i przyprawy.
Zblenduj.
Podawaj z pieczywem i kolendrą lub natką pietruszki oraz ulubionymi orzechami.
-
Papryka marynowana
-
Papryki faszerowane
-
Buraczki z papryką
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Buraki z papryką na zimę
-
Papryka na zimę
-
Leczo na zimę
-
Ogórki kanapkowe w zalewie słodko-kwaśnej
-
Sałatka z cukinii do słoików
-
Papryka w occie
-
Surówka z papryki
-
Sos piri piri
-
Kiszona papryka
-
Papryka w zalewie słodko kwaśnej
-
Papryka marynowana z miodem
-
Ogórki z papryką
-
Sałatka szwedzka z papryką
-
Papryka konserwowa na zimę
-
Przetwory z papryki
Więcej informacji na temat pasty z pieczonej papryki
Pasta z pieczonej papryki to świetny pomysł na zdrowy, smaczny dodatek do kanapek na każdą okazję. Jest pyszna, sycąca i pełna wartości odżywczych, a jednocześnie niskokaloryczna. Jeśli znudziły Ci się tradycyjne kanapki z serem żółtym, twarogiem, wędliną lub hummusem, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony, prosty przepis i dowiedzieć się, jak zrobić pastę z pieczonej papryki do chleba. Jej przygotowanie jest bardzo proste i na pewno poradzisz sobie z tym, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Jedyne składniki, których potrzebujesz to czerwone papryki, oliwa z oliwek, czosnek, bułka tarta oraz przyprawy. Przepis na pastę z pieczonej papryki możesz jednak modyfikować na wiele różnych sposobów. Możesz dodać do niej na przykład ser ricotta lub fetę, dzięki którym będzie bardziej kremowa. Jeśli lubisz bardziej pikantne smaki, dobrze sprawdzi się również dodatek papryczki chilli lub mielonej ostrej papryki. Nie bój się eksperymentować, możesz dowolnie modyfikować rodzaj i ilość dodatków, aż osiągniesz smak, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Dobra pasta z pieczonej papryk powstaje przy bardzo małym wysiłku. Wystarczy, że upieczesz kawałki papryki, obierzesz je ze skórki, a następnie zblendujesz na gładką masę z pozostałymi składnikami. To wszystko, co musisz zrobić, aby cieszyć się jej smakiem i wartościami odżywczymi. Papryka to zdecydowanie jedno z najzdrowszych warzyw i warto mieć ją w swojej diecie. Pyszna pasta z pieczonej papryki to świetny sposób na to, aby uwzględnić ją jako składnik swoich posiłków. Warto za jednym razem przygotować większą ilość pasty i korzystać z niej przez kilka kolejnych dni. Świetnie sprawdzi się do chleba, a także do sałatek, czy jako dip do warzyw. Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty, sprawdzony przepis, dzięki któremu powstanie najlepsza pasta z pieczonej papryki.
Alergeny w paście z pieczonej papryki
Lista alergenów dla pasty z pieczonej papryki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze pasty z pieczonej papryki
Pasta z pieczonej papryki dobrze sprawdzi się do smarowania kanapek jako urozmaicenie zamiast masła.
Energia i białka
(80g)
Węglowodany
(80g)
Tłuszcze
(80g)
Witaminy
(80g)
Składniki mineralne
(80g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.