Pasta z makreli
- Makrela wędzona (300 g)
- Jajko (5 szt.)
- Ogórek kiszony - 2 sztuki (150 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Jogurt naturalny 2% (30 g)
- Majonez (20 g)
Przepis na pastę z makreli krok po kroku
Jajka ugotuj na twardo, przestudź, obierz ze skorupek i pokrój w kostkę, wrzuć do miski.
Makrelę obierz, usuń z niej ości, rozdrobnij palcami i dodaj do jajek.
Ogórki i cebulę pokrój w kostkę i dodaj do miseczki.
Do miski ze składnikami dodaj przyprawy, jogurt naturalny oraz majonez. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.
Gotową pastę podawaj na pieczywie.
-
Pasta z makreli wędzonej
-
Pasta z makreli i jajka
-
Pasta z makreli i jajek
-
Pasta z makreli z twarogiem
-
Pasta rybna z makreli
-
Pasta jajeczna z makrelą
-
Klasyczna pasta z makreli
-
Pasta z makreli fit
-
Pasta z makreli w oleju
-
Paprykarz z makreli
-
Pasta z makreli pomidorowa
-
Pasta z makreli Thermomix
-
Pasta z makreli z jajkiem i musztardą
-
Pasta z makreli z puszki
-
Pasta z makreli i sera
-
Pasta z makreli
Więcej informacji na temat pasty z makreli
Pasta z makreli jest idealna do podania na pieczywie. Świetnie zastąpi nadmiar wędlin w diecie i zyska uznanie wśród osób na diecie bezglutenowej. W dalszej części dowiesz się jak przygotować pastę z makreli wędzonej. Składniki których potrzebujesz to makrela wędzona, 5 jajek, 2 ogórki kiszone, cebula, trochę majonezu i jogurtu naturalnego oraz przyprawy. Czas przygotowania szacuje się na 15 minut. Przepis na pastę z makreli nie wymaga od Ciebie dużego doświadczenia kulinarnego.
Makrela to tłusta ryba morska, która dostarczy do naszego organizmu witaminy D oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Jest ona doskonałym źródłem pełnowartościowego białka, dlatego warto zastąpić nią mięso czerwone i drób. Ryby w naszej diecie powinny znaleźć się 2-3 razy w tygodniu, dlatego warto wykorzystać przepis na pastę, aby urozmaicić swój jadłospis. Makrela zawiera wspomniane już kwasy omega-3, które pozytywnie wpływają na poziom triglicerydów we krwi, mają działanie ochronne na układ sercowo-naczyniowy, poprawiają elastyczność krwinek czerwonych, pobudzają produkcję tlenku azotu co usprawnia przepływ krwi i w konsekwencji obniża ciśnienie tętnicze. Dodatkowo w makreli znajdziemy także fosfor, potas, witaminę A. Fosfor wraz z witaminą D korzystanie wpływają na kości i zęby. Witamina D ułatwia wchłanianie wapnia i jego transport do kości, przyczyniając się do ich prawidłowego funkcjonowania. Witamina ta jest szczególnie ważna dla dzieci w trakcie wzrostu oraz dla osób, które mają zwiększone ryzyko ubytku masy kostnej (głównie kobiety). Dodatkowo witamina ta wygłuszcza procesy zapalne w organizmie. Jednak makrela może kumulować związki rtęci, dlatego kobiety w ciąży i karmiące powinny uważać z jej spożywaniem.
Podsumowując ta dobra pasta z makreli wędzonej jest idealnym zamiennikiem wędlin na kanapki. Świetnie sprawdzi się w diecie bezglutenowej (jeśli użyjemy pieczywa bezglutenowego). Jest ona doskonałym wyborem w diecie osób zabieganych, ponieważ jej przygotowanie nie zajmie dużo czasu a sprawi, że dieta będzie różnorodna.
Zobacz, jak zrobić pastę z makreli!
Alergeny w paście z makreli
Lista alergenów dla pasty z makreli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makrela wędzona
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny 2%
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze pasty z makreli
Energia i białka
(80g)
Węglowodany
(80g)
Tłuszcze
(80g)
Witaminy
(80g)
Składniki mineralne
(80g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.