Pasta z czerwonej fasoli
- Fasola czerwona (400 g)
- Suszone pomidory - 4 szt (80 g)
- Oliwki zielone marynowane konserwowe - 10 szt (50 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (15 ml)
Przepis na pastę z czerwonej fasoli krok po kroku
Do dużej miski przełóż odcedzoną fasolkę, pokrojone pomidory i oliwki.
Dodaj oliwę i przyprawy.
Całość zblenduj na gładką masę.
-
Pasztet z cukinią
-
Sałatka z cukinii
-
Placki z dyni
-
Pasztet wegetariański
-
Rogaliki drożdżowe
-
Kotlety z kalafiora
-
Pomidory z mozzarellą
-
Koreczki
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto marchewkowe fit
-
Kotleciki z kaszy gryczanej
-
Rogale marcińskie
-
Ciasto francuskie na słono
-
Kotlety z cukinii
-
Szybka pizza
-
Pasta z ciecierzycy
-
Brownie z fasoli
-
Tarta z warzywami
-
Wegetariańskie przekąski
Więcej informacji na temat pasty z czerwonej fasoli
Pasta z czerwonej fasoli jest świetnym pomysłem na pyszny dodatek do kanapek. Ma wspaniały smak, a także jest niezwykle sycąca. To świetne źródło białka. Idealnie sprawdzi się dla wszystkich miłośników roślinnej kuchni. Pozwala na stworzenie dodatku, tak prostego, a przy okazji naprawdę ciekawego. Ta pasta świetnie sprawdza się na grzankach, w tortilli, ale również w naleśnikach.
Przepis na pastę z czerwonej fasoli to świetny sposób na zwiększenie spożycia fasolki w codziennym menu. Warzywa strączkowe są niezwykle zdrowe i korzystnie wpływają na gospodarkę lipidową, ale również cukrową organizmu, jednak wciąż nie je się ich zbyt często. Jak pokazują najnowsze badania już jedna filiżanka fasoli, może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia. Dlatego niezwykle warto szukać sposobu na włączenie jej do swojego menu. Świetnie sprawdzi się w tym ta pasta. Jej głównym składnikiem jest oczywiście czerwona fasolka. Najlepiej i najłatwiej jest użyć konserwowej, gdyż jest od razu gotowa do spożycia i nie trzeba męczyć się, żeby ją podgrzać. To świetna opcja zwłaszcza dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu i poszukują czegoś na szybko. Fasolka jest nie tylko smaczna i bardzo sycąca, ale również niezwykle zdrowa. Dostarcza sporo białka, co w tym wege posiłku jest niezwykle istotne. Dodatkowo to również wspaniałe źródło błonnika, który jest niezwykle korzystny dla zdrowia. Poprawia on perystaltykę jelit, przez co wspiera cały układ trawienny. Obniża również ilość złego cholesterolu w organizmie. Fasolka to również bogate źródło wapnia i żelaza roślinnego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pastę z czerwonej fasoli, która świetnie sprawdzi się do kanapek, to ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę. To smarowidło do chleba charakteryzuje się tak wspaniałym smakiem ze względu na dodatek suszonych pomidorów, ale również oliwek. Dzięki temu jest odpowiednio słona. To dobra opcja zwłaszcza na śniadanie, gdyż jest niezwykle pyszna, ale również szybka w przygotowaniu. Ten prosty przepis pozwala stworzyć ją w kilka minut.
Alergeny w paście z czerwonej fasoli
Lista alergenów dla pasty z czerwonej fasoli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pastę z czerwonej fasoli
Wartości odżywcze pasty z czerwonej fasoli
To zdrowa opcja pełna błonnika, żelaza i wapnia.
Energia i białka
(136g)
Węglowodany
(136g)
Tłuszcze
(136g)
Witaminy
(136g)
Składniki mineralne
(136g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.