Pasta z awokado z czosnkiem
- Awokado - 1 sztuka (140 g)
- Czosnek - 1 ząbek (10 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
- Kolendra suszona, liście - 1 łyżeczka (10 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na pastę z awokado z czosnkiem krok po kroku
Awokado obierz ze skóry i rozgnieć widelcem, w tym czasie ugotuj jajko na twardo.
Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i wymieszaj. Dodaj pokrojone w drobną kostkę jajko.
Dopraw do smaku świeżymi ziołami i sokiem z cytryny.
Pastę z awokado podawaj na pieczywie obficie posypaną posiekaną kolendrą.
-
Guacamole
-
Pasta z awokado
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Masło z awokado
-
Pesto z awokado
-
Pasta z awokado na kanapki
-
Pasta z awokado i serka
-
Krem czekoladowy z awokado
-
Guacamole z awokado
-
Farsz do naleśników na słodko
-
Pasta z awokado i tuńczyka
-
Majonez z awokado
-
Krem z awokado
-
Pasta z awokado i pomidorami
-
Pasta z awokado
Więcej informacji na temat pasty z awokado z czosnkiem
Połączenie jajek i awokado to jedna z lepszych propozycji śniadaniowych. Awokado w ostatnim czasie zyskało na popularności w naszym kraju i bardzo chętnie po nie sięgamy. Najczęściej przygotowuje się z niego propozycje śniadaniowe. Bardzo znane jest zapiekane awokado z jajkiem, guacamole jako dip do wielu potraw lub przekąsek, powstało także wiele past z wykorzystaniem awokado.
Dzisiaj przedstawię Ci przepis na pastę z awokado z czosnkiem. Będzie to idealny pomysł na smaczne, zdrowe śniadanie w fit wydaniu.
Jajka to źródło pełnowartościowego białka, czyli takiego, które w swoim składzie zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne. Jest to rodzaj aminokwasów, których nasz organizm nie potrafi sam syntetyzować, dlatego tak ważne jest dostarczanie ich wraz z pożywieniem. Awokado natomiast jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, z bardzo dobrym stosunkiem kwasów omega 3 do omega 6. Kwasy te są niezwykle korzystne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Zatem, jak zrobić pastę z awokado i czosnkiem?
Zacznij od ugotowania jajek, powinny być ugotowane na półmiękko w lekko osolonej wodzie.
Awokado obierz ze skóry, przekrój na pół i usuń pestkę, przełóż do miseczki i rozgnieć widelcem. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i dopraw do smaku. Jajko ugotuj na twardo w lekko osolonej wodzie, a następnie obierz ze skorupy i pokrój w kostkę, wymieszaj z awokado. Nie zapominaj o przyprawach, najlepiej sprawdzi się tutaj prostota, czyli sól i pieprz.
Pieczywo posmaruj przygotowaną pastą, wyłóż rukolą, możesz ją zastąpić innym rodzajem sałaty, może to być rukola lub mix sałata. Każdy rodzaj będzie dobry.
Jeśli nie używasz całego awokado na jeden raz, obficie skropl je sokiem z cytryny i włóż do lodówki, dzięki temu nie dojdzie tak szybko do procesu utleniania, kolokwialnie mówiąc, nie zacznie tak szybko czernieć. Zadbaj, aby Twoje kanapki zawsze były różnorodne i kolorowe.
Na końcu dodaj plastry pomidora, sam widzisz, jaki to prosty przepis. Pasta z awokado z czosnkiem to łatwa i smaczna propozycja nie tylko do kanapek, ale też jako dip do przekąsek.
Alergeny w paście z awokado z czosnkiem
Lista alergenów dla pasty z awokado z czosnkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze pasty z awokado z czosnkiem
Pastę z guacamole możesz przygotowywać bez dodatku jajka, taka wersja jednak będzie bardziej sycąca.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.