Pasta z awokado i pomidorami
- Awokado (140 g)
- Suszone pomidory w oleju (80 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
Przepis na pastę z awokado z pomidorami krok po kroku
Czosnek przeciśnij przez praskę.
Suszone pomidory pokrój w kostkę.
Awokado obierz i rozgnieć widelcem.
Wymieszaj wszystkie składniki ze szczyptą soli oraz pieprzu.
-
Guacamole
-
Pasta z awokado
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Masło z awokado
-
Pesto z awokado
-
Pasta z awokado na kanapki
-
Pasta z awokado i serka
-
Pasta z awokado z czosnkiem
-
Krem czekoladowy z awokado
-
Guacamole z awokado
-
Farsz do naleśników na słodko
-
Pasta z awokado i tuńczyka
-
Majonez z awokado
-
Krem z awokado
-
Pasta z awokado
Więcej informacji na temat pasty z awokado i pomidorami
Awokado to jeden z produktów, który często utożsamiany jest ze zdrową dietą i rzeczywiście awokado to zdrowy owoc, ale też wysokokaloryczny. Wiele osób chcąc schudnąć, wprowadza go do swojej diety i mimo że zaczyna się zdrowo odżywiać, to nadal nie może schudnąć. Pewnie nie raz widziałaś lub sama byłaś autorką posta, na jakiejś grupie na fb, o treści „jem zdrowo, a nie chudnę. Co zrobić?”. Żeby schudnąć, trzeba zrozumieć, co powoduje, że się chudnie. Jest to deficyt kaloryczny, czyli jedzenie mniej niż się spala. Żeby wiedzieć, ile jeść warto zacząć od obliczenia swojego zapotrzebowania, a potem odjęcia np. 300 kcal. Teraz już wiesz ile jeść. Natomiast jako zdrowe produkty często rozumiane są owoce i warzywa, w tym awokado, orzechy i różne nasiona oraz oliwa z oliwek. Oczywiście wszystkie te produkty są zdrowe, ale o ile większość owoców i warzyw jest niskokaloryczna, to 100 g awokado ma około 240 kcal, orzechy włoskie to 666 kcal a oliwa z oliwek około 900 kcal w 100 g. Przez to nawet jedząc zdrowo, można jeść zbyt wiele i nie chudnąć lub nawet przytyć. Mimo że te produkty są wysokokaloryczne, to możesz je jeść nawet w trakcie odchudzania, ale jak zwykle musisz pamiętać o umiarze. Warto jest być tego świadomym, żeby wiedzieć, jak się skutecznie odchudzać.
Pasta z awokado i pomidorami jest takim wysokokalorycznym smarowidłem, ale zdrowszym od masła i zdecydowanie ciekawszym w smaku, dlatego polecam jej spróbować. To jak zrobić taką pastę jest banalnie proste. Wystarczy, że obierzesz czosnek, który idealnie pasuje do awokado. Następnie blendujemy go z suszonymi pomidorami lub drobno kroimy. Awokado możesz rozetrzeć widelcem lub zblendować razem z masą z czosnkiem i suszonymi pomidorami. Potem już tylko doprawiamy do smaku i wychodzi nam bardzo dobra i zdrowa pasta do kanapek. Jak widzisz przepis na pastę z awokado i pomidorów jest banalnie prosty, a nada twoim kanapką znacznie lepszego smaku niż zwykłe, nudne masło. Świetnie pasuje ona między innymi do jajek czy zwykłych kanapek z wędliną i warzywami.
Alergeny w paście z awokado z pomidorami
Lista alergenów dla pasty z awokado i pomidorami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pastę z awokado z pomidorami
Wartości odżywcze pasty z awokado i pomidorami
Pasta z awokado i pomidorami to zdrowy i smaczny zamiennik masła w diecie.
Energia i białka
(45g)
Węglowodany
(45g)
Tłuszcze
(45g)
Witaminy
(45g)
Składniki mineralne
(45g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.