Pasta rybna z jajkiem
- Jajko (1 szt.)
- Makrela wędzona (50 g)
- Majonez (10 g)
- Ogórek kiszony - 1/2 dużej sztuki (50 g)
Przepis na pastę rybną z jajkiem krok po kroku
Jajko ugotuj na twardo.
Makrelę rozdrobnij widelcem.
Ogórka pokrój w kostkę.
Ugotowane jajko obierz ze skorupki i rozgnieć widelcem.
Wszystkie składniki wymieszaj z majonezem.
-
Pasta jajeczna
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta z tuńczyka i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Pasta z makreli i jajka
-
Pasta z makreli i jajek
-
Pasta jajeczna fit
-
Pasta jajeczna z tuńczykiem
-
Pasta jajeczna ze szczypiorkiem
-
Pasta jajeczna z serem
-
Pasta jajeczna Thermomix
-
Pasta jajeczna z makrelą
-
Klasyczna pasta z makreli
-
Pasta z makreli fit
-
Pasta z makreli w oleju
-
Pasta jajeczna
Więcej informacji na temat pasty rybnej z jajkiem
Pasta rybna z jajkiem to idealny dodatek do kanapek na śniadanie, kolację lub podwieczorek. Świetna alternatywa dla najpopularniejszych dodatków, takich jak żółty ser, wędliny, czy twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Prosta i szybka w przygotowaniu, a jednocześnie bardzo odżywcza, pożywna i sycąca na długi czas. Idealna dla całej rodziny, również dzieci. Poznaj przepis na to jak zrobić pastę rybną z jajkiem, gwarantujemy, że zostanie w Twojej kuchni już na zawsze.
Najpopularniejszy rodzaj pasty kanapkowej to pasta rybna z makreli i jajek. Do jej przygotowania potrzebujemy wędzonej makreli oraz jajka ugotowanego na twardo. Wersja podstawowa zakłada rozdrobnienie tych dwóch składników i ich wspólne wymieszanie. Jednak, jeśli chcesz urozmaicić pastę, możesz pokusić się o jej wersję z cebulą, serem, majonezem, ogórkiem kiszonymi lub wszystkimi tymi składnikami jednocześnie. Wzbogacą jej smak, sprawiając że będzie jeszcze bardziej wyrazisty. Świetnym rozwiązaniem jest też pasta z ryby w pomidorach - pomidory z zalewy, w której umieszczona była ryba w puszce bardzo dobrze komponują się z innymi składnikami, nadają paście ciekawy kolor i smak.
Jak przygotować pastę rybną z jajkiem? Makrelę wędzoną wystarczy rozdrobnić widelcem, a jajko ugotować na twardo i pokroić w drobną kostkę lub rozgnieść widelcem. Następnie rybę mieszamy z jajkiem, dodajemy majonez (lub jogurt naturalny, jeśli zależy nam na wersji dietetycznej, niskokalorycznej pasty), a także drobno posiekaną cebulką i pokrojonym w kostkę ogórkiem kiszonym. Zamiast makreli możemy wykorzystać także inne ryby, na przykład tuńczyka w wodzie lub oleju z puszki, lub sardynki z puszki w pomidorach.
Tak powstałą pastę z ryby i jajka można wykorzystać jako smarowidło do ulubionego pieczywa, a także potraktować jako odrębna sałatka rybna z jajkiem i zjeść jako dodatek do kanapki, na przykład z serem żółtym, twarożkiem lub wędliną. Można przygotować ją odrazu na dwa dni i niewykorzystaną danego dnia porcję przechowywać w lodówce, zaoszczędzając czas kolejnego poranka.
Alergeny w paście rybnej z jajkiem
Lista alergenów dla pasty rybnej z jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Makrela wędzona
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze pasty rybnej z jajkiem
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.