Pasta jajeczna z awokado
- Jajko (3 szt.)
- Awokado (70 g)
- Szczypiorek (10 g)
- Jogurt naturalny (25 ml)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
Przepis na pastę jajeczną z awokado krok po kroku
Jajka ugotuj na twardo i obierz.
Wrzuć wszystkie składniki do blendera i zblenduj na gładką pastę.
-
Pasta jajeczna
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta z tuńczyka i jajka
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Pasta z makreli i jajka
-
Pasta z makreli i jajek
-
Pasta jajeczna fit
-
Pasta jajeczna z tuńczykiem
-
Pasta jajeczna ze szczypiorkiem
-
Pasta jajeczna z serem
-
Pasta jajeczna Thermomix
-
Pasta jajeczna z makrelą
-
Klasyczna pasta z makreli
-
Pasta z makreli fit
-
Pasta z makreli w oleju
-
Pasta bezjajeczna
-
Pasta jajeczna
Więcej informacji na temat pasty jajecznej z awokado
Słyszałaś kiedyś o tym, jak sprawdzić świeżość jajek i jak je przechowywać?
Zacznijmy od tego, z czego składa się jajko. Jest to białko, żółtko, osłonka, komora powietrzna i skorupka. W trakcie przechowywania w jajku powiększa się komora powietrzna. Skoro to już wiemy, to przejdźmy do tego, jak sprawdzić świeżość jajka. Bierzemy sobie szklankę ze zwykłą wodą i wkładamy do niej jajko. Jeżeli jajko pójdzie na dno szklanki, to jest to świeże jajko, ponieważ komora powietrzna jeszcze jest nieduża. Im starsze jest jajko, tym większa jest komora powietrzna i jajko znajduje się coraz wyżej w naszej szklance z wodą. Żeby jajka dłużej były świeże najlepiej przechowywać je w lodówce w temperaturze około 4-6 stopni Celsjusza. Średnio jajka można przechowywać przez 3 tygodnie. Jajka ogólnie są wartościowym produktem, ale jak wszystko należy jeść je z umiarem. Można zrobić z nich wiele smacznych potraw, między innymi różne pasty.
Pasta jajeczna z awokado to świetny dodatek do kanapek, dla dzieci i dorosłych. Dania z awokado często uznawane są za fit, ponieważ awokado jest zdrowe, ale trzeba też pamiętać, że jest wysokokaloryczne, więc łatwo z nim zjeść zbyt wiele. Przepis na pastę jajeczną z awokado jest bardzo prosty, a pasta wychodzi pyszna i kolorowa. Przejdźmy wreszcie do tego, jak zrobić domową pastę jajeczną z awokado. Jest to bardzo łatwe. Zaczynamy oczywiście od ugotowania jajek na twardo. Jajko wkładamy do garnka z zimną wodą i gotujemy na twardo około 10 minut, licząc od momentu zagotowania się wody. Żeby jajko nie pękało w trakcie gotowania, najlepiej wyjąć je wcześniej z lodówki, aby uzyskało temperaturę pokojową. Następnie obieramy jajka i ścieramy na tarce lub rozgniatamy jajko widelcem. Widelcem rozgniatamy też awokado i mieszamy je z jajkami, posiekanym szczypiorkiem, czosnkiem granulowanym i jogurtem lub majonezem. Całość mieszamy z majonezem i pieprzem. Możesz ją jeszcze wzbogacić w pomidora pokrojonego w drobną kostkę, który świetnie pasuje zarówno do awokado, jak i do jajek. W ten sposób wychodzi nam smaczna pasta jajeczna z awokado, którą możesz wykorzystać do posmarowania chleba.
Alergeny w paście jajecznej z awokado
Lista alergenów dla pasty jajecznej z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze pasty jajecznej z awokado
Pastę podawaj z pełnoziarnistym pieczywem i świeżymi warzywami.
Energia i białka
(72g)
Węglowodany
(72g)
Tłuszcze
(72g)
Witaminy
(72g)
Składniki mineralne
(72g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.