Parówki w cieście naleśnikowym
- Mleko 2% (250 ml)
- Woda gazowana (250 ml)
- Jajko (3 szt.)
- Mąka pszenna typ 550 (225 g)
- Parówki - 8 sztuk (400 g)
- Ser gouda - 8 plasterków (120 g)
- Bułka tarta - 3 łyżki (24 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na parówki w cieście naleśnikowym krok po kroku
W misce wymieszaj mleko, wodę, 2 jajka, mąkę, 2 łyżki oleju oraz szczyptę soli za pomocą miksera lub rózgi.
Usmaż naleśniki na patelni beztłuszczowej. Odłóż na bok.
W głębokim talerzu roztrzep pozostałe jajko widelcem. Wsyp bułkę tartą do drugiego talerza.
Na każdym naleśniku połóż plaster sera i tak przygotowanym owiń parówkę.
Każdą porcję obtocz w jajku i bułce tarce.
Na patelni rozgrzej łyżkę oleju i usmaż na nim parówki w cieście naleśnikowym.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat parówek w cieście naleśnikowym
Parówki w cieście naleśnikowym to smaczny pomysł na śniadanie lub na kolację. Do ich przygotowania potrzebujesz usmażonych naleśników i parówek. Aby wykonać naleśniki wymieszaj dwa jajka, szklankę mleka, szklankę wody gazowanej, ok. 225 g mąki pszennej i 2 łyżki oleju. Następnie usmaż je na patelni beztłuszczowej. Jest pewne przysłowie, które sugeruje, że pierwszy naleśnik nigdy się nie udaje i zawsze ląduje w koszu. Tutaj kluczową rolę odgrywa odpowiednio nagrzana patelnia. Warto przed przewróceniem odczekać, aż naleśnik przestanie kleić się do patelni. Jeśli nią poruszysz, a placek delikatnie się przesunie to znak, że znacznie zmniejszyło się ryzyko rozerwania naleśnika podczas obracania. Teraz pozostaje już tylko na każdym naleśniku położyć plasterek sera. Można również wykorzystać ser starty na tarce, wtedy równomiernie posyp każdy placek. Tak przygotowanym naleśnikiem owiń parówkę. Najlepiej na głębokim talerzu roztrzep jajko, a do drugiego talerza wsyp bułkę tartą. Każdą parówkę w cieście obtocz w jajku i bułce. Teraz wystarczy je usmażyć, aż z wierzchu zrobią się złote, a ser w środku się rozpuści. Świetnym uzupełnieniem tych parówek będzie ketchup. Tak przygotowane parówki są pyszne i będą smacznym daniem nie tylko dla dzieci.
Sami widzicie, że to naprawdę szybkie danie. Przepis na parówki w cieście naleśnikowym to też dobre rozwiązanie na wykorzystanie parówek lub naleśników, które wcześniej usmażyliście w zbyt dużej liczbie.
Naleśniki są daniem, które zna każdy. Już w starożytności smażono pyszne placki z mąki, jajek i mleka. Włosi uznają się za wynalazców naleśników, skąd przywędrowały do Francji.
Jeśli chcecie, by te parówki w cieście naleśnikowym były zdrowym posiłkiem, wybierzcie takie, które przynajmniej z 95% składają się z mięsa z kurczaka lub z mięsa z szynki wieprzowej. Im bardziej krótki i prosty skład, tym większa pewność, że wykorzystany produkt jest bezpieczny.
Mam nadzieję, że nasze wskazówki jak zrobić parówki w cieście naleśnikowym pomogą Wam w przygotowaniu tego dania.
Alergeny w parówkach w cieście naleśnikowym
Lista alergenów dla parówek w cieście naleśnikowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Ser gouda
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- Bułka tarta
Wartości odżywcze parówek w cieście naleśnikowym
Warto nauczyć się czytania etykiet, by mieć pewność tego co ląduje na naszych talerzach.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.