Parówki w cieście francuskim z serem
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (275 g)
- Parówki - 6 sztuk (300 g)
- Ser gouda - 6 plastrów (90 g)
- Białko jajka (1 szt.)
- Sezam nasiona - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na parówki w cieście francuskim z serem krok po kroku
Ciasto francuskie rozłóż i przekrój wzdłuż na pół.
Każdy kawałek podziel jeszcze na 3 części.
Na każdym kawałku ciasta połóż plasterek sera.
Przygotowanym ciastem owiń parówkę i przełóż na wyłożoną papierem blachę do pieczenia.
Z wierzchu posmaruj ciasto białkiem jaja i posyp nasionami sezamem.
Piecz przez 20 minut w piekarniku nagrzanym do 220 stopni C.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto francuskie z jabłkami
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Paszteciki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pizzerinki z ciasta francuskiego
-
Pastel de nata
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego
-
Tarta z ciasta francuskiego
-
Paluchy z ciasta francuskiego
-
Fornetti
-
Pasteis de nata
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Szparagi w cieście francuskim
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Ciasto francuskie z nutellą
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami
-
Przekąski z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat parówek w cieście francuskim z serem
Parówka w cieście francuskim z serem to smaczny pomysł na danie z piekarnika. Do jej przygotowania potrzebujesz trzech podstawowych składników: parówek, ciasta francuskiego i żółtego sera. Aby pięknie prezentowały się na talerzu, przyda się również białko jaja i nasiona sezamu.
Jeśli zastanawiasz się jeszcze, jak zrobić parówki w cieście francuskim z serem w środku to już prezentuję mój sprawdzony sposób.
Ciasto francuskie rozłóż i podziel na 6 równych kawałków. Na każdym kawałku ułóż plasterek sera żółtego. Jeśli używasz sera w kostce, zetrzyj go na tarce i równo posyp ciasto francuskie. Tak przygotowanym ciastem owiń parówkę. Jej końce mogą wystawać poza kawałki ciasta z serem. Teraz wystarczy przełożyć parówki na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Wierzch posmaruj białkiem i posyp nasionami sezamu. To sprawi, że będą prezentowały się jeszcze bardziej smakowicie. Ostatnim krokiem jest pieczenie. Umieść blachę w piekarniku i piecz przez 20 minut w 220 stopniach.
Przepis na parówki w cieście francuskim z serem będzie świetnym pomysłem na śniadanie lub na kolacje. Tak przygotowane kiełbaski będą również fajną przekąską dla dzieci podczas np. imprezy urodzinowej. Sami widzicie, że są naprawdę szybkie w przygotowaniu. Będzie to naprawdę pyszne urozmaicenie posiłku z parówkami.
Jeśli chcecie by te parówki w cieście francuskim były zdrowym posiłkiem wybierzcie takie, które przynajmniej z 95% składają się z mięsa z kurczaka lub z mięsa z szynki wieprzowej. Im bardziej krótki i prosty skład, tym większa pewność, że wykorzystany produkt jest bezpieczny.
Ciasto francuskie, jak sama nazwa wskazuje, jest produktem wywodzącym się z brzegów najdłuższej rzeki Francji- Loary. Jak głosi legenda, powstało ono przez przypadek, gdy zapominalski cukiernik dodał dodatkową porcję masła do przygotowywanego kruchego ciasta. Przez samych francuzów określane jest ciastem płatkowym (fr. pâte feuilletée). Wynika to z tego, że struktura ciasta francuskiego składa się z kilku warstw. To powoduje, że uzyskany wypiek przechodzi od konsystencji miękkiej i ciągnącej, po twardszą i kruchą, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających smakoszy.
Kupując ciasto francuskie, warto zwracać uwagę na jego skład. Prawdziwe ciasto francuskie składa się tylko z masła, mąki pszennej, wody i odrobiny soli, dzięki czemu jest tanie. W gotowych produktach masło często zastępuje olej roślinny (palmowy) lub margaryna, występuje dodatek cukru (np. w formie glukozy), emulgatorów i substancji zagęszczających.
Alergeny w parówkach w cieście francuskim z serem
Lista alergenów dla parówek w cieście francuskim z serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
Wartości odżywcze parówek w cieście francuskim z serem
Im krótszy skład wybranego produktu, tym jest on bardziej naturalny a tym samym zdrowszy.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.