Parówka w cieście francuskim
- Parówki - 10 sztuk (500 g)
- Chrzan (25 g)
- Ketchup (25 g)
- Majonez (20 g)
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (275 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na parówka w cieście francuskim krok po kroku
Wymieszaj w miseczce majonez z chrzanem i ketchupem, dodaj do niego sól, pieprz i oregano.
Ciasto francuskie podziel na 10 prostokątów. Posmaruj kawałki ciasta sosem, nie smaruj do końca tak aby pozostał wolny brzeg.
Parówkę połóż na środek ciasta i zawiń, sklej brzegi i natnij wierzch ciasta. Posmaruj roztrzepanym jajkiem z solą.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 220 stopni przez 10-15 minut.
Gotowe parówki w cieście francuskim wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
Więcej informacji na temat parówki w cieście francuskim
Parówka w cieście francuskim to lubiana przystawka. Zawijane w ciasto francuskie parówki są szybkie do przygotowania, świetnie nadają się na imprezę, śniadanie dla dzieci lub szybką przekąskę. Możesz dodawać do nich różne dodatki i sosy. Przepis na parówki w cieście francuskim jest łatwy do wykonania, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby je upiec. Do zrobienia parówek w cieście potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: parówki, majonez, ketchup, chrzan, pieprz, oregano oraz ciasto francuskie i białko jajka do posmarowania ciasta.
Jak zrobić parówki w cieście francuskim? Na początek przygotuj sos: wymieszaj w miseczce majonez z chrzanem i ketchupem, dodaj do niego pieprz i oregano. Ciasto francuskie podziel na prostokąty. Posmaruj kawałki ciasta sosem, nie smaruj do końca tak aby pozostał wolny brzeg. Parówkę przekrój na pół na środek ciasta ułóż parówkę i zawiń ją, sklej brzegi i natnij wierzch ciasta. Posmaruj białkiem jaja roztrzepanym z wodą. Piecz w piekarniku nagrzanym do 220 stopni przez 10-15 minut.
Parówki inaczej zwane serdelkami to wędlina o dużym stopniu rozdrobnienia mięsa. Parówki produkowane są z mięsa wieprzowego, drobiowego lub cielęcego. Zawierają sporą ilość tłuszczu przez co są kalorycznym wyrobem jak większość kiełbas i kabanosów. Pamiętaj aby wybierać wędliny z dobry składem, możliwie jak najkrótszym bez dodatku konserwantów, mięsa oddzielonego mechanicznie oraz cukru. Parówki mogą być zdrową wędliną, śmiało możesz je podawać na śniadanie dzieciom, warunek jest taki, że wybierzesz te z szynki lub z mięsa bez antybiotyków.
Korzeń chrzanu pospolitego ma wiele właściwości wspomagających nasze zdrowie. Chrzan jest idealnym środkiem na chore zatoki. Należy on do tej samej rodziny co kapusta czy rzodkiewka, jest ceniony za swoje działanie antynowotworowe.
Podsumowując zapiekane serdelki są dobrą propozycją na przekąskę dla dzieci lub podczas imprezy ze znajomymi. Zawijane parówki w ciasto francuskie możesz także przygotować z serem. Pomysł na parówki w cieście francuskim to szybka przekąska także dla niezapowiedzianych gości.
Alergeny w parówce w cieście francuskim
Lista alergenów dla parówki w cieście francuskim przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze parówki w cieście francuskim
Parówka w cieście francuskim to dobre danie śniadaniowe dla dzieci. Jeśli masz nietolerancję glutenu powinieneś unikać ciasta francuskiego z mąki pszennej. Osoby chore na cukrzycę także nie powinny spożywać tego typu wyrobów.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.