Papryka faszerowana wege
- Papryka czerwona - 2 szt (480 g)
- Kasza gryczana - 1/3 szkalnki (70 g)
- Seler naciowy - 2 łodygi (90 g)
- Pomidory w puszce - pół puszki (200 g)
- Cebula - pół szt (50 g)
- Ciecierzyca konserwowa - 3 łyżki (75 g)
- Ser Mozzarella (50 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na paprykę faszerowaną wege krok po kroku
W garnku ugotuj kaszę gryczaną.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną drobno cebulę. Do cebuli dodaj seler naciowy i ciecierzycę. Całość podsmaż i zalej pomidorami z puszki. Dodaj kaszę i dopraw solą, pieprzem, papryką i ziołami.
Papryki umyj, przekrój na pół i usuń gniazda nasienne. Papryki nadziej farszem i posyp startym serem.
W naczyniu żaroodpornym ułóż papryki i piecz całość w temperaturze 180 stopni przez 25 minut.
-
Papryka faszerowana
-
Faszerowana papryka
-
Papryki faszerowane
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana z piekarnika
-
Papryka faszerowana warzywami
-
Papryczki czereśniowe
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem
-
Papryka faszerowana surowym mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana fit
-
Papryka faszerowana kaszą
-
Papryka faszerowana wegetariańska
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym w sosie pomidorowym
-
Papryka faszerowana kurczakiem
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami
-
Pieczona papryka faszerowana
-
Papryka z mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana pieczarkami
-
Papryka faszerowana
Więcej informacji na temat papryki faszerowanej wege
Papryka faszerowana wege jest roślinną wersją tego popularnego dania, które świetnie smakuje i wspaniale wygląda. To potrawa bardzo łatwa w przygotowaniu, a przy tym bardzo sycąca. Przyciąga wzrok licznymi kolorami. Serwowanie papryki nadziewanej z wersji wege jest wspaniałym sposobem na włączenie do swojego menu znacznej ilości warzyw obfitujących w witaminy i składniki prozdrowotne.
Ta nadziewana i zapiekana papryka będzie idealnym pomysłem na pyszną kolację lub obiad. Choć nie zawiera mięsa jest niezwykle sycąca i pożywna. Jest też dobrym źródłem białka ze względu na udział strączków i sera. Będzie dobrym wyborem na diecie wegetariańskiej. Dostarcza bardzo dużo błonnika, który jest niezbędny do prawidłowego zdrowia układu pokarmowego. Włókno pokarmowe wpływa również na zmniejszenie stężenia cholesterolu i cukru we krwi.
Z tego przepisu może powstać również w pełni wegańska wersja faszerowanej papryki. Wystarczy tylko zamienić ser na wegańską wersję nabiału i cieszyć się smakiem tego pysznego dania.
Farsz do papryki robiony jest z kaszą gryczaną, dzięki temu jest bardzo pożywny, zdrowy i sycący. To świetny sposób na włączenie do diety większej ilości kaszy, która dostarcza sporo magnezu i witamin z grupy B. Takie połączenie jest niezwykle ważne dla układu nerwowego. Kasza gryczana jest bezglutenowa dlatego sprawdzi się również w diecie osób z celiakią. Farsz można również zrobić z ryżem, w takiej opcji całość będzie bardziej lekkostrawna i delikatna. To dobry wybór dla najmłodszych domowników.
W farszu kasza miesza się z przeróżnymi warzywami, dzięki czemu całość jest naprawdę fit i dobra dla zdrowia. To danie, choć dietetyczne wspaniale smakuje, dlatego włączenie go do menu nie będzie problemem. Do farszu można dodać również innych ulubionych warzyw, a nawet papryczki chili, które sprawią, że całość będzie bardziej ostra. Do tego przepisu świetnie sprawdzi się czerwona papryka, ale można też użyć innych kolorów. Najważniejsze, by były dość spore. Przepis na paprykę faszerowaną wegetariańską jest niezwykle prosty i pozwala przygotować przepyszne danie.
Alergeny w papryce faszerowanej wege
Lista alergenów dla papryki faszerowanej wege przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze papryki faszerowanej wege
To bardzo zdrowe danie, pełne błonnika i witamin.
Energia i białka
(523g)
Węglowodany
(523g)
Tłuszcze
(523g)
Witaminy
(523g)
Składniki mineralne
(523g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.