Papryczki padron
- Papryczki padron (600 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki stołowe (20 ml)
- Sezam nasiona (100 g)
Przepis na papryczki padron krok po kroku
Czosnek obierz z łupiny i posiekaj w cienkie paski.
Na patelni rozgrzej oliwę z oliwek i podsmaż czosnek.
Dodaj papryczki, dopraw je solą i pieprzem.
Smaż na średnim ogniu przez 5-6 minut.
Dodaj sezam i wymieszaj.
Podawaj jako dodatek do potraw mięsnych lub jako przekąskę.
Więcej informacji na temat papryczek padron
Papryczki padron to bardzo dobry pomysł na pyszny warzywny dodatek do potraw. Papryczki to hiszpańskie warzywo, które podaje się zazwyczaj na przekąskę. Są one coraz bardziej popularne również w polskich sklepach. Przepis na papryczki padron jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia przekąski potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: papryczki padron, czosnek, oliwa z oliwek, sezam, sól, pieprz.
Jak zrobić papryczki padron? Czosnek obierz z łupiny i posiekaj w cienkie paski. Na patelni rozgrzej oliwę z oliwek i podsmaż czosnek. Dodaj papryczki, dopraw je solą i pieprzem. Smaż na średnim ogniu przez 5-6 minut. Dodaj sezam i wymieszaj. Podawaj jako dodatek do potraw mięsnych lub jako przekąskę.
Papryczki padron to hiszpańska odmiana papryczek. Mają one zielony kolor i kształt podłużnych strąków. Nie są ostre więc świetnie sprawdzą się jako potrawa dla całej rodziny. Papryczki podawać można w całości w przeciwieństwie do naszej rodzimej papryki. Zawiera ona duże ilości witaminy C, biorącej udział w syntezie kolagenu oraz wzmacniającej naszą odporność. Papryka jest również bogatym źródłem beta-karotenu i likopenu. Likopen jest naturalnym przeciwutleniaczem, który zawierają także pomidory. Papryka jest warzywem z niską zawartością kalorii i dużą ilością błonnika, dlatego idealnie sprawdza się na dietach redukcyjnych, daje uczucie sytości na długo oraz reguluje pracę jelit. Pomaga także regulować poziom glukozy i cholesterolu w naszej krwi.
Podsumowując smaczne papryczki padron to idealny pomysł na pyszne warzywo do obiadu. Papryczki mają lekko gorzki smak więc świetnie sprawdzą się do tłustych potraw. Papryczki padron można przygotować także do słoików na zimę. Zalewa do papryczek to tradycyjna zalewa octowa, której proporcje to 2 części wody na 1 część octu spirytusowego. Przetwory z papryczek to smaczne i tanie danie. Wiesz już jak przygotować papryczki padron, więc wykorzystaj przepis przy pierwszej możliwej okazji.
Alergeny w papryczkach padron
Lista alergenów dla papryczek padron przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
Wartości odżywcze papryczek padron
Papryczki padron to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego, który wpływa korzystnie na perystaltykę naszych jelit. Papryczki są niskokaloryczne i doskonale sprawdzą się jako danie na diecie redukcyjnej. Papryczki zawierają dużą ilość składników mineralnych.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.