Papryczki nadziewane serem
- Papryczki czereśniowe (300 g)
- Ser Feta (200 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek - 20 łyżek (200 ml)
- Ocet jabłkowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na papryczki nadziewane serem krok po kroku
Fetę wymieszaj z przyprawami, 2-3 łyżkami oliwy i czosnkiem przeciśniętym przez praskę.
Papryczki umyj, odetnij ogonek i usuń gniazda nasienne.
W garnku zagotuj ok. 2 szklanek wody z octem. Włóż papryczki, zagotuj i pasz ok. 2 minut.
Papryczki wyjmij i bardzo dobrze schłodź np. w misce z zimną wodą lub lodem.
Każdą papryczkę wypełnij przygotowanym wcześniej serkiem, ułóż w słoiku i zalej oliwą.
Słoik szczelnie zamknij i wstaw do lodówki na 3-5 godzin.
-
Lawasz
-
Rolada szpinakowa
-
Churros
-
Ciasto dyniowe
-
Rogaliki drożdżowe
-
Bajaderki
-
Mochi
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Corn dog
-
Pieguski
-
Chlebek ziołowy
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pączki serowe
-
Babeczki waniliowe
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Cannoli
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Tamale
-
Przekąski na Halloween
Więcej informacji na temat papryczek nadziewanych serem
Papryczki nadziewane serem to pyszna i bardzo prosta do przygotowania przystawka, która świetnie sprawdzi się na wszelkie imprezy i spotkania w gronie rodziny i/lub przyjaciół. Możesz podawać ją jako przekąska, dodatek do sałatek, dań z grilla, czy tak zwany aperitif. Faszerowane fetą i ziołami papryczki są naprawdę pyszne, bardzo ładnie prezentują się na stole i talerzu, a dodatkowo przygotujesz je bez większego wysiłku i z prostych, łatwo dostępnych składników. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić papryczki nadziewane serem koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Do ich przygotowania potrzebne będą Ci małe, podłużne papryczki. Możesz wykorzystać różne odmiany, na przykład papryczki czereśniowe. Dodatkowo potrzebujesz sera feta oraz włoskich, świeżych i/lub suszonych ziół (bazylia, oregano), czosnku i oliwy z oliwek. Z tych kilku składników powstają bardzo dobre i zdrowe przekąski, idealne na każdą okazję. Ich przygotowanie powinno zająć Ci nie więcej niż pół godziny, pamiętaj jednak, że faszerowane papryczki, przed podaniem należy dobrze schłodzić, przez co najmniej 3-4 godziny w lodówce. Dlatego nie zostawiaj sobie ich przygotowania na ostatnią chwilę, ponieważ dopiero schłodzone smakują najlepiej. Przepis na papryczki nadziewane serem możesz też dowolnie modyfikować w zależności od swoich preferencji i zastąpić ser feta na przykład serem kozim, dodać więcej czosnku, czy wprowadzić zmiany w zakresie ilości i rodzaju dodanych przypraw. Nie bój się eksperymentować w kuchni i wypróbuj różne wersje, aż znajdziesz tą, która idealnie wpasowuje się w Twoje gusta. Jeśli planujesz przygotować papryczki nadziewane serem na kolejne spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi, koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz prosty przepis i dowiedzieć się, jak krok po kroku zrobić tę pyszną przystawkę.
Alergeny w papryczkach nadziewanych serem
Lista alergenów dla papryczek nadziewanych serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet jabłkowy
Wartości odżywcze papryczek nadziewanych serem
Papryczki nadziewane serem to pomysł na smaczną i zdrową przekąskę. Jeśli chcesz, aby dodatkowo była ona jak najmniej kaloryczna, wybierz ser o obniżonej zawartości tłuszczu.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.