Papryczki czereśniowe
- Papryczki czereśniowe - 30 sztuk (600 g)
- Ocet spirytusowy - 1/2 szklanki (125 ml)
- Cukier - 5 łyżek (60 g)
- Sól - 1 łyżeczka (5 g)
- Ser Feta (300 g)
- Tymianek świeży - pęczek (10 g)
- Rozmaryn świeży - pęczek (10 g)
- Czosnek - 7 ząbków (40 g)
- Oliwa z oliwek (500 ml)
Przepis na papryczki czereśniowe krok po kroku
Papryczki umyj. Delikatnie natnij wokół ogonków i usuń pestki.
W garnku zagotuj 2 szklanki wody, ocet, cukier, łyżeczkę soli, 4 liście laurowe i kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego. Gotuj 10 minut.
Papryczki umieść w garnku z marynatą i gotuj razem przez 6-7 minut. Odcedź papryczki i zostaw do ostygnięcia.
W misce umieść ser feta, poszatkowany rozmaryn i tymianek (zostaw kilka gałązek), dopraw solą i świeżo mielonym pieprzem.
Całość dokładnie zblenduj. Farsz powinien być dość słony.
Dodaj przeciśnięte przez praskę 3 ząbki czosnku i dokładnie wymieszaj.
Wystudzone papryczki nadziej przygotowanym farszem.
Oliwę podgrzej — powinna być mocno ciepła, ale nie wrząca.
W czystych słoikach umieść pozostałe gałązki ziół i pozostałe ząbki czosnku. Ułóż na nich papryczki z farszem, ale nie ugniataj.
Zalej bardzo ciepłym olejem. Zakręć słoiki i odwróć, by się zawekowały.
Odstaw na kilka dni w chłodne miejsce.
-
Papryka faszerowana
-
Faszerowana papryka
-
Papryki faszerowane
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana wege
-
Papryka faszerowana z piekarnika
-
Papryka faszerowana warzywami
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem
-
Papryka faszerowana surowym mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana fit
-
Papryka faszerowana kaszą
-
Papryka faszerowana wegetariańska
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym w sosie pomidorowym
-
Papryka faszerowana kurczakiem
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami
-
Pieczona papryka faszerowana
-
Papryka z mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana pieczarkami
-
Papryka faszerowana
Więcej informacji na temat papryczek czereśniowych
Papryczki czereśniowe nadziewane ziołowym farszem z sera feta to idealna przekąska zamknięta w słoiku. To pyszne papryczki idealnie sprawdzą się jako elegancka przekąska na spotkania ze znajomymi.
Przekonaj się, że ten prosty przepis na papryczki czereśniowe jest dodatkowo bardzo szybki w przygotowaniu i w kilka chwil otrzymasz smaczną przekąskę na zimę. Na początku papryczki umyj. Delikatnie natnij wokół ogonków i usuń pestki. W garnku zagotuj 2 szklanki wody, ocet, cukier, łyżeczkę soli, 4 liście laurowe i kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego. Gotuj 10 minut w zalewie octowej. Papryczki umieść w garnku z marynatą i gotuj razem przez 6-7 minut. Odcedź papryczki i zostaw do ostygnięcia. W misce umieść ser feta, poszatkowany rozmaryn i tymianek (zostaw kilka gałązek), dopraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Całość dokładnie zblenduj. Farsz powinien być dość słony. Dodaj przeciśnięte przez praskę 3 ząbki czosnku i dokładnie wymieszaj. Wystudzone papryczki nadziej przygotowanym farszem. Oliwę podgrzej — powinna być mocno ciepła, ale nie wrząca. W czystych słoikach umieść pozostałe gałązki ziół i pozostałe ząbki czosnku. Do słoików włóż papryczki z farszem, ale nie ugniataj. Zalej bardzo ciepłym olejem. Zakręć słoiki i odwróć, by się zawekowały. Odstaw na kilka dni w chłodne miejsce.
W tych kilku krokach wiecie już jak zrobić papryczki czereśniowe. Odpowiednie proporcje nadają papryczkom idealnego smaku i aromatu.
Pod nazwą papryczka czereśniowa lub inaczej- wiśniowa kryje się kilka różnych odmian papryk rocznych. Występują w różnych kolorach i różnią się pod względem smaku. Wszystkie te odmiany łączy jednak jedno- okrągły kształt i wielkość nie większa niż 5 cm. Takie papryczki są idealne do marynowania. Papryczki to bardzo dobre źródło przede wszystkim witaminy C, która wspiera układ immunologiczny, zmniejszając ryzyko przeziębień. Dodatkowo witamina C zwiększa wchłanianie żelaza z pożywienia, co jest szczególnie istotne przy dużych niedoborach tego pierwiastka.
Alergeny w papryczkach czereśniowych
Lista alergenów dla papryczek czereśniowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
Wartości odżywcze papryczek czereśniowych
Papryczki to bardzo dobre źródło przede wszystkim witaminy C, która wspiera układ immunologiczny, zmniejszając ryzyko przeziębień.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.