Papad
- Mąka z ciecierzycy (100 g)
- Sól (2 g)
- Woda gazowana (40 ml)
Przepis na papad krok po kroku
Mąkę wsyp do miski. Dodaj wodę i szczyptę soli.
Wszystkie składniki wymieszaj i ugnieć ręką na jednolitą masę.
Ciasto podsyp delikatnie mąką i uformuj wałeczek.
Wałek podziel na 8 części, a każdą dobrze rozwałkuj na kawałki 2 cm. Użyj odrobiny mąki do podsypywania.
Patelnię bardzo dobrze nagrzej.
Smaż naleśniki z obu stron aż do zarumienienia.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat papadu
Papad to smaczny cienki naleśnik, który charakterystyczny jest dla kuchni indyjskiej. Doskonale pasuje do gęstych dań, takich jak gulasze oraz warzywnych zup.
Przepis na papad to doskonała opcja dla miłośników kuchni azjatyckiej. Również ten przysmak się z niej wywodzi. To cienki i chrupki indyjski naleśnik, zwykle robiony z mąki z soczewicy. Jednak można go również przygotować z mąki z ciecierzycy, a także niektórych odmian fasoli lub mąki ryżowej. Tradycyjny naleśnik ma niezwykle cienkie ciasto, dzięki temu po usmażeniu jest bardzo chrupiący.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić papad, by był smaczny i domowy, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. To doskonały pomysł na niezwykle ciekawy dodatek do wielu dań. Ze względu na główny składnik, czyli mąkę z ciecierzycy i soczewicy, ta przekąska jest niezwykle zdrowa, ma sporo błonnika i jest opcją wysokobiałkową. Dzięki temu będzie świetną opcją dla wegan lub wegetarian, to wspaniałe źródło roślinnych protein. Mąka ze strączków ma jeszcze jeden plus jest zupełnie bezglutenowa, dlatego doskonale sprawdzi się dla wszystkich osób, które stosują dietę bez tego białka. Mąka z ciecierzycy może z powodzeniem zastąpić jajka w kuchni wegańskiej, ale też i w diecie osób z alergią na jajka kurze. Niski indeks glikemiczny mąki z ciecierzycy sprawia, iż potrawy z niej przyrządzone nie podnoszą szybko poziomu cukru we krwi, czyli nie powodują gwałtownego wyrzutu insuliny. Dzięki temu ciecierzyca zalecana jest w diecie diabetyków. Mąkę z ciecierzycy można dziś bez trudu nabyć w sklepach ze zdrową żywnością.
Papad można podawać z różnymi dodatkami. Choć w podstawowym przepisie nie dodaje się przypraw, to jeśli szukasz wersji nieco ciekawszej, możesz rozbudować recepturę. Doskonale sprawdzi się dodatek ziaren czarnuszki lub sezamu. Dzięki temu naleśniki nabiorą jeszcze lepszego smaku i większej chrupkości. Naleśników możesz używać jako dodatek do curry, gulaszu, czy gęstej zupy. Doskonale sprawdzi się również z potrawką, hummusem, ale również jako smaczna przekąska z sosem czosnkowym.
Alergeny w papadzie
Lista alergenów dla Papadu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na papad
Wartości odżywcze papadu
To opcja, która zawiera sporo białka i cennych składników mineralnych.
Energia i białka
(36g)
Węglowodany
(36g)
Tłuszcze
(36g)
Witaminy
(36g)
Składniki mineralne
(36g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.