Przepis na panini z kurczakiem krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, oregano
To będzie niezbędne
garnek, toster, miseczka

Piersi z kurczaka umyj i oczyść z błonek. Umieść w garnku, zalej wodą i gotuj około 30 minut w lekko osolonej wodzie.

Kurczaka odcedź i rozdrobnij na mniejsze kawałki. Umieść w miseczce.

Dodaj musztardę i dokładnie wymieszaj na dość gładką masę.

Połówki bułek panini posmaruj serkiem ricotta.

Pomidora umyj i pokrój w plastry. Oliwki również pokrój w plasterki.

Na serku ułóż rukolę, kurczaka z musztardą, plastry pomidorów, oliwki, oprósz oregano i przykryj drugą połową bułki panini.

Zapiecz bułki w opiekaczu.

Panini z kurczakiem na czarnym talerzu
Panini z kurczakiem
Koszt przygotowania dania
17.14 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
140 kcal
Liczba alergenów w daniu
dane niepełne
70

Panini z kurczakiem - cechy przepisu

 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy

Więcej o panini z kurczakiem

Pyszne panini z kurczakiem to świetny pomysł na szybkie śniadanie lub kolację. Te domowe kanapki na ciepło mają bogaty bukiet smaków, dlatego na pewno przypadną Ci do gustu.

Przepis na panini z kurczakiem jest bardzo prosty w przygotowaniu. To świetny pomysł, jeśli chcesz odmienić swoje tradycyjne kanapki. Na początku piersi z kurczaka umyj i oczyść z błonek. Umieść w garnku, zalej wodą i gotuj około 30 minut w lekko osolonej wodzie. Kurczaka odcedź i rozdrobnij na mniejsze kawałki. Umieść w miseczce. Dodaj musztardę i dokładnie wymieszaj na dość gładką masę. Połówki bułek panini posmaruj serkiem ricotta. Pomidora umyj i pokrój w plastry. Oliwki również pokrój w plasterki. Na serku ułóż rukolę, kurczaka z musztardą, plastry pomidorów, oliwki, oprósz oregano i przykryj drugą połową bułki panini. Zapiecz bułki w opiekaczu.

W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić panini z kurczakiem. Jeśli nie masz czasu na gotowanie piersi z kurczaka, możesz użyć pozostałego kurczaka z obiadu lub kurczaka wędzonego. To smaczne urozmaicenie dla tradycyjnych kanapek na śniadanie. Pierwszy posiłek na ciepło to pyszna i dobra rozgrzewka dla całego organizmu.

Drób to nazwa na mięso uzyskane z ptactwa hodowlanego. Zaliczamy do niego kurczaki, kury, perliczki, indyki, kaczki, gołębie i gęsi. Najbardziej popularne jest mięso z kurczaka i z indyka. Mięso z kurczaka jest tanie, dlatego też dużo chętniej jest spożywane. Jest łatwostrawne, dlatego może być spożywane od samego początku rozszerzania diety dzieci. W 100 g piersi kurczaka bez skóry znajduje się tylko 99 kcal i 1,3 g tłuszczu. Jako produkt niskokaloryczny szczególnie chętnie wybierany jest podczas stosowania diety niskokalorycznej. W mięsie z drobiu znajdują się spore ilości witamin z grupy B. Znajdziemy również witaminę A, D oraz E. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na obecność w mięsie żelaza, a dokładniej dobrze przyswajalnego żelaza hemowego. Do 6. miesiąca życia dziecka ma ono zapewnione rezerwy żelaza w organizmie. Z czasem rezerwy te zostają wyczerpane, dlatego istotne jest by wraz z dietą dostarczać tego składnika. Żelazo pochodzące z produktów odzwierzęcych jest lepiej przyswajane niż to pochodzące z roślin. Mimo to ważne jest by spożywać również roślinne źródła tego pierwiastka. Dobrze zbilansowana dieta dostarcza odpowiednie ilości składników odżywczych, zapewniając zdrowie i dobre samopoczucie.

Wartości odżywcze panini z kurczakiem

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny panini z kurczakiem 70
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w panini z kurczakiem

Lista alergenów dla panini z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • serek ricotta
 • Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Musztarda miodowa

W przepisie na panini z kurczakiem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

 • bułki panini
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania panini z kurczakiem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Bułki panini
300 szt.
4 sztuki
Piersi kurczaka bez skóry
200 g
16.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
6.40
Za 200 g
Serek ricotta
120 g
6.00
Za 250,0 g
Liczba opakowań 1
2.88
Za 120 g
Rukola
50 g
5.00
Za 80,0 g
Liczba opakowań 1
3.12
Za 50 g
Pomidor
180 g
1 sztuka
2.00
Za 150,0 g
Liczba opakowań 2
2.40
Za 180 g
Oliwki czarne
50 g
8-10 sztuk
5.00
Za 250,0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 50 g
Musztarda miodowa
80 g
3.00
Za 180,0 g
Liczba opakowań 1
1.33
Za 80 g
Jak oceniasz przepis na panini z kurczakiem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób