Panini z kurczakiem

Opublikowano: 08.07.2022 r., 23:04 | Autor: Ewa Cierpiał
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Panini z kurczakiem na czarnym talerzu
Panini z kurczakiem
Pyszne panini z kurczakiem to świetny pomysł na szybkie śniadanie lub kolację. Te domowe kanapki na ciepło mają bogaty bukiet smaków, dlatego na pewno przypadną Ci do gustu.
Przygotowanie 20 min
Gotowanie i Zapiekanie 40 min
333 kcal
Kcal w porcji
240 g
Wielkość porcji
70
Indeks glikemiczny
Składniki dla 4 porcji
  • Bułki panini 4 sztuki (300 g)
  • Piersi kurczaka bez skóry (200 g)
  • Serek ricotta (120 g)
  • Rukola (50 g)
  • Pomidor 1 sztuka (180 g)
  • Oliwki czarne 8-10 sztuk (50 g)
  • Musztarda miodowa (80 g)
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, oregano
Sprzęt kuchenny
garnek, toster, miseczka

Przepis na panini z kurczakiem krok po kroku

Piersi z kurczaka umyj i oczyść z błonek. Umieść w garnku, zalej wodą i gotuj około 30 minut w lekko osolonej wodzie.

Kurczaka odcedź i rozdrobnij na mniejsze kawałki. Umieść w miseczce.

Dodaj musztardę i dokładnie wymieszaj na dość gładką masę.

Połówki bułek panini posmaruj serkiem ricotta.

Pomidora umyj i pokrój w plastry. Oliwki również pokrój w plasterki.

Na serku ułóż rukolę, kurczaka z musztardą, plastry pomidorów, oliwki, oprósz oregano i przykryj drugą połową bułki panini.

Zapiecz bułki w opiekaczu.

Jak oceniasz przepis na panini z kurczakiem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 87,7% osób
Często zadawane pytania

Więcej informacji na temat panini z kurczakiem

Pyszne panini z kurczakiem to świetny pomysł na szybkie śniadanie lub kolację. Te domowe kanapki na ciepło mają bogaty bukiet smaków, dlatego na pewno przypadną Ci do gustu.

Przepis na panini z kurczakiem jest bardzo prosty w przygotowaniu. To świetny pomysł, jeśli chcesz odmienić swoje tradycyjne kanapki. Na początku piersi z kurczaka umyj i oczyść z błonek. Umieść w garnku, zalej wodą i gotuj około 30 minut w lekko osolonej wodzie. Kurczaka odcedź i rozdrobnij na mniejsze kawałki. Umieść w miseczce. Dodaj musztardę i dokładnie wymieszaj na dość gładką masę. Połówki bułek panini posmaruj serkiem ricotta. Pomidora umyj i pokrój w plastry. Oliwki również pokrój w plasterki. Na serku ułóż rukolę, kurczaka z musztardą, plastry pomidorów, oliwki, oprósz oregano i przykryj drugą połową bułki panini. Zapiecz bułki w opiekaczu.

W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić panini z kurczakiem. Jeśli nie masz czasu na gotowanie piersi z kurczaka, możesz użyć pozostałego kurczaka z obiadu lub kurczaka wędzonego. To smaczne urozmaicenie dla tradycyjnych kanapek na śniadanie. Pierwszy posiłek na ciepło to pyszna i dobra rozgrzewka dla całego organizmu.

Drób to nazwa na mięso uzyskane z ptactwa hodowlanego. Zaliczamy do niego kurczaki, kury, perliczki, indyki, kaczki, gołębie i gęsi. Najbardziej popularne jest mięso z kurczaka i z indyka. Mięso z kurczaka jest tanie, dlatego też dużo chętniej jest spożywane. Jest łatwostrawne, dlatego może być spożywane od samego początku rozszerzania diety dzieci. W 100 g piersi kurczaka bez skóry znajduje się tylko 99 kcal i 1,3 g tłuszczu. Jako produkt niskokaloryczny szczególnie chętnie wybierany jest podczas stosowania diety niskokalorycznej. W mięsie z drobiu znajdują się spore ilości witamin z grupy B. Znajdziemy również witaminę A, D oraz E. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na obecność w mięsie żelaza, a dokładniej dobrze przyswajalnego żelaza hemowego. Do 6. miesiąca życia dziecka ma ono zapewnione rezerwy żelaza w organizmie. Z czasem rezerwy te zostają wyczerpane, dlatego istotne jest by wraz z dietą dostarczać tego składnika. Żelazo pochodzące z produktów odzwierzęcych jest lepiej przyswajane niż to pochodzące z roślin. Mimo to ważne jest by spożywać również roślinne źródła tego pierwiastka. Dobrze zbilansowana dieta dostarcza odpowiednie ilości składników odżywczych, zapewniając zdrowie i dobre samopoczucie.

Alergeny w panini z kurczakiem

Lista alergenów dla panini z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • bułki panini
  • Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • bułki panini
  • Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • bułki panini
  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • serek ricotta
  • Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Musztarda miodowa

Wartości odżywcze panini z kurczakiem

na 100g gotowej potrawy

W 100 g piersi kurczaka bez skóry znajduje się tylko 99 kcal i 1,3 g tłuszczu. Jako produkt niskokaloryczny szczególnie chętnie wybierany jest podczas stosowania diety niskokalorycznej.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(240g)
Energia (kcal)
139.15
333.97
Białko (g)
9.23
22.15

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(240g)
Węglowodany (g)
17.53
42.08
Węglowodany przyswajalne (g)
15.76
37.81
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
1.78
4.26

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(240g)
Tłuszcz (g)
3.48
8.36
Tłuszcze nasycone (g)
1.74
4.18
Tłuszcze nienasycone (g)
1.74
4.18
Brak danych dla: musztarda miodowa.
czytaj dalej

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(240g)
Sód (mg)
323.67
776.82
Szacunkowy indeks glikemiczny panini z kurczakiem 70
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania panini z kurczakiem

Koszt składników
46.20
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Bułki panini
300 g
4 sztuki
2.40
Za 110,0 g
Liczba opakowań 3
6.55
Za 300 g
Piersi kurczaka bez skóry
200 g
16.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
6.40
Za 200 g
Serek ricotta
120 g
6.00
Za 250,0 g
Liczba opakowań 1
2.88
Za 120 g
Rukola
50 g
5.00
Za 80,0 g
Liczba opakowań 1
3.12
Za 50 g
Pomidor
180 g
1 sztuka
2.00
Za 150,0 g
Liczba opakowań 2
2.40
Za 180 g
Oliwki czarne
50 g
8-10 sztuk
5.00
Za 250,0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 50 g
Musztarda miodowa
80 g
3.00
Za 180,0 g
Liczba opakowań 1
1.33
Za 80 g
Koszt składników
46.20