Pałki na ryżu
- Pałki z kurczaka (880 g)
- Ryż biały (400 g)
- Cebula (100 g)
- Masło (50 g)
- Cukier (10 g)
Przepis na pałki na ryżu krok po kroku
Łyżeczkę papryki mielonej ostrej i słodkiej, curry, sól i pieprz wymieszaj, a następnie przygotowaną mieszanką przypraw natrzyj pałki. Odstaw w chłodne miejsce na godzinę.
Na dno naczynia żaroodpornego wsyp surowy ryż, a na nim ułóż cebulę pokrojoną w plastry.
Na cebuli ułóż pałki drobiowe jedna koło drugiej.
Ze składników: 4 szklanki wody, masło, łyżeczka pieprzu, sól, łyżeczka papryki, cukier, łyżeczka czosnku granulowanego, przygotuj zalewę, zagotuj ją i gorącą zalej ryż i pałki w naczyniu żaroodpornym.
Naczynie wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 st. C i zapiecz ok. 90 min.
Podawaj z ryżem i gotowanymi warzywami.
Więcej informacji na temat pałek na ryżu
Pałki na ryżu to świetna opcja, jeśli kochasz ciekawe i naprawdę smaczne dania. By je przygotować potrzebujesz kilku składników i odrobiny cierpliwości.
Przepis na pałki na ryżu to smaczne rozwiązanie na obiad dla całej rodziny. Całość robi się w jednym naczyniu, dlatego, jeśli nie przepadasz za skomplikowanymi przepisami, które wymagają wielu różnych czynności - ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość robi się w piekarniku, dzięki czemu mięso jest zdrowe, a także chrupiące. To łatwe danie to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich miłośników kurczaka. Wystarczy kilka chwil, by przygotować to wspaniałe danie pełne smaku i aromatu. To mięso, po które często sięgają osoby na diecie redukcyjnej, jednak warto je włączyć do codziennego menu niekoniecznie podczas odchudzania. To mięso delikatne, niezbyt tłuste, a przy tym wypełnione pełnowartościowym białkiem po brzegi. Jest również lekkostrawne. Dlatego będzie uniwersalną bazą dla wielu dań. Całość połączona z dobrym źródłem węglowodanów stworzy zbilansowane danie, które będzie odpowiednie na diecie redukcyjnej czy lekkostrawnej. Dobrze jest dodać do niego ziemianki, kaszę lub pełnoziarnisty makaron, a także świeże warzywa. Te pałki są tak smaczne, że mogą pojawiać się w menu bardzo często, a i tak się nie znudzą. Całość jest prosta, szybka i naprawdę wyjątkowa. To wszystko ze względu na odpowiednią marynatę.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pałki na ryżu, by były pyszne i dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Pałki z kurczaka możesz podawać z białym ryżem, ale również brązowym, czy dzikim. Warto jednak pamiętać, że inne rodzaje potrzebują dłuższej obróbki termicznej. Pałki tak pieczone są smaczne, ale również zdrowe. Obróbka w piekarniku sprawia, że mięso nie jest tak tłuste, więc sprawdzi się nawet na diecie. Dzięki temu przepisowi stworzysz idealnie kruche i soczyste mięso z fileta z kurczaka w ekspresowym tempie. To mięso pięknie się prezentuje przez rumianą skórkę z podpieczonych ziół. Będą idealne nie tylko na co dzień, ale też na specjalne okazje. Są bardzo aromatyczne ze względu na naprawdę duży dodatek przypraw.
Alergeny w pałkach na ryżu
Lista alergenów dla pałek na ryżu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze pałek na ryżu
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo białka.
Energia i białka
(360g)
Węglowodany
(360g)
Tłuszcze
(360g)
Witaminy
(360g)
Składniki mineralne
(360g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.