Pałeczki z kurczaka
- Pałki z kurczaka (1500 g)
- Masło klarowane (100 g)
- Marchewka - 2 duże sztuki (300 g)
- Kalafior - pół średniej główki (400 g)
- Musztarda miodowa (200 g)
Przepis na pałeczki z kurczaka krok po kroku
Obierz marchew i pokrój w plastry.
Kalafior podziel na mniejsze kawałki.
Warzywa ułóż w naczyniu do zapiekania.
Pałki kurczaka umieść w naczyniu do zapiekania na warzywach.
Dopraw solą, pieprzem ziołowym, papryką słodką.
Dodaj musztardę oraz przeciśnięty przez praskę czosnek.
Mięso dokładnie pokryj przyprawami.
Na wierzch kurczaka ułóż wiórki masła.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 90 minut.
Więcej informacji na temat pałeczek z kurczaka
Pałeczki z kurczaka to wspaniały pomysł na pyszny obiad nie tylko dla dzieci. Soczyste pałki z kurczaka są szybkie do przygotowania i można je upiec z dodatkiem warzyw lub ryżu. Przepis na pałeczki z kurczaka jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: pałki z kurczaka, marchew, kalafior, masło klarowane, czosnek, papryka słodka, musztarda, oregano, pieprz ziołowy, sól.
Jak zrobić pałeczki z kurczaka? Obierz marchew i pokrój w plastry. Kalafior podziel na mniejsze kawałki. Warzywa ułóż w naczyniu do zapiekania. Pałki kurczaka umieść w naczyniu do zapiekania na warzywach. Dopraw solą, oregano, pieprzem ziołowym, papryką słodką. Dodaj musztardę oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Mięso dokładnie pokryj przyprawami. Na wierzch kurczaka ułóż wiórki masła. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 90 minut.
Marchew to warzywo korzeniowe bardzo często wykorzystywane przez nas w kuchni jako dodatek do wielu potraw. Marchew jest bogata w błonnik pokarmowy, zawiera beta - karoten, luteinę, zeaksantynę oraz likopen. Wszystkie te składniki odżywcze mają bardzo istotny wpływ na narząd wzroku, usprawniają jego pracę oraz zapobiegają zwyrodnieniom plamki żółtej. Kalafior to warzywo o białym kolorze i pięknym kształcie. Przypomina nieco brokuł, lecz jego struktura jest bardziej zwarta. Jest on źródłem wapnia, potasu, magnezu oraz witaminy K. Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszych mięśni. Specyficzny zapach wydzielany podczas gotowania kalafior zawdzięcza związkowi zwanemu glukorafanina, jest ona silnym przeciwutleniaczem, to właśnie ona ma działanie antynowotworowe.
Podsumowując pyszne pałeczki z kurczaka doskonale sprawdzą się na obiad dla całej rodziny. Pałki możesz podać także podczas spotkania ze znajomymi. Pałki świetnie smakują na zimno podane z kromką pieczywa. Mięso jest dobre do spożycia od razu po upieczeniu. Można je przechowywać w lodówce przez maksymalnie 2 dni. Pałki pieczone w piekarniku zawierają mniej kalorii niż mięso smażone na patelni.
Alergeny w pałeczkach z kurczaka
Lista alergenów dla pałeczek z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda miodowa
- pieprz ziołowy
Wartości odżywcze pałeczek z kurczaka
Pałeczki z kurczaka to bardzo dobre źródło naturalnego białka pochodzenia zwierzęcego. Pałki są niskokaloryczne i świetnie sprawdzają się jako potrawa w diecie redukcyjnej. Dodatek warzyw wzbogaca potrawę w błonnik pokarmowy.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.