Paella wegetariańska
- Fasolka szparagowa mrożona (150 g)
- Papryka czerwona (230 g)
- Oliwki czarne (50 g)
- Ryż do risotto (200 g)
- Pieczarki (150 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Bulion warzywny (600 ml)
Przepis na paellę wegetariańską krok po kroku
W dużym garnku z wrzątkiem zblanszuj fasolkę.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej drobno posiekaną cebulę.
Gdy będzie rumiana dodaj paprykę.
Całość podsmaż przez 5 minut i dodaj fasolkę i pokrojone w kostkę pieczarki.
Warzywa zalej bulionem i dopraw papryką, szafranem, czosnkiem, solą i pieprzem.
Duś przez 20 minut.
Na suchej patelni podpraż ryż, następnie wsyp go do warzyw.
Gotuj całość przez 15 minut na średnim ogniu.
Gotowe danie podawaj ozdobione pokrojonymi czarnymi oliwkami.
Więcej informacji na temat paelli wegetariańskiej
Paella wegetariańska jest niezwykle smacznym daniem, które swoje korzenie ma w kuchni portugalskiej i hiszpańskiej. Zwykle gości jednak na stołach z dodatkiem mięsa lub owoców morza. Ten przepis pozwala na jej przygotowanie w wersji zupełnie wege, która jest nie tylko równie pyszna, ale podobnie odżywcza. Całość zabiera niewiele czasu i na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ciekawej kuchni.
Przepis na wegetariańską paellę jest świetną alternatywą dla mięsnego klasyka. W tym wydaniu nie ma ani grama mięsa, jednak nie przeszkadza to wcale w odczuwaniu radości z jedzenia. Wręcz przeciwnie, ta potrawa pełna jest smaku, aromatu i wielu cennych składników prozdrowotnych. Choć może się wydawać, że brak mięsa spowoduje, że przestanie być sycąca, czy odżywcza, nie jest to prawda. Jednak, by się tego dowiedzieć najlepiej jest po prostu wypróbować ją na sobie. Głównym składnikiem tego dania jest ryż, który nadaje całości odpowiedniej konsystencji, aksamitności i pysznego smaku. Najlepiej wykorzystać specjalną odmianę, która świetnie rozmięka i tworzyć gęstą strukturę. Świetnie do tego celu sprawdzi się odmiana arborio, której używa się zwykle do przygotowania risotto. Ryż zawiera sporo białka, co jest szczególnie ważne w daniu wegetariańskim. Ponadto dostarcza sporo składników mineralnych. To danie obfituje w warzywa. To dzięki nim jest tak zdrowe i pożywne. Warzywa dostarczają naprawdę sporo rozpuszczalnego błonnika, który świetnie wpływa na regulację pracy układu pokarmowego, a także krwionośnego. Obniża również ładunek glikemiczny całej potrawy. To również skarbnica wielu cennych witamin czy antyoksydantów, które są niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia i dobrego funkcjonowania całego organizmu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić paellę wegetariańską, by była smaczna i odżywcza, a przy tym niezbyt skomplikowana, to ta receptura powinna przypaść ci do gustu. Całość jest niezwykle smaczna, a przy tym łatwa do przygotowania. Ta wersja wege z warzywami, będzie idealną alternatywą dla typowych mięsnych opcji. Ryż na paellę można również zastąpić zwykłym, białym, w przypadku niskiej dostępności. To dobra opcja dla wszystkich lubiących dania warzywne w nowej odsłonie. Ta pealla jest nie tylko pyszna, ale również bardzo zdrowa. A ten prosty przepis pozwala ją przygotować w kilka chwil.
Alergeny w paelli wegetariańskiej
Lista alergenów dla paelli wegetariańskiej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze paelli wegetariańskiej
To zdrowe danie, które dostarcza sporo witamin, a także błonnika.
Energia i białka
(381g)
Węglowodany
(381g)
Tłuszcze
(381g)
Witaminy
(381g)
Składniki mineralne
(381g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.