Ozorki w galarecie
- Ozory wieprzowe (300 g)
- Marchewka - 1 duża sztuka (150 g)
- Cebula - 1 średnia sztuka (100 g)
- Żelatyna - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
- Bulion warzywny - 2 szklanki (500 ml)
Przepis na ozorki w galarecie krok po kroku
Ozorki wieprzowe opłucz pod bieżącą wodą, włóż do rondelka i zalej zimną wodą tak, aby były w całości przykryte.
Wodę w rondelku doprowadź do wrzenia, następnie wylej ją z rondelka, a ozorki opłucz znów pod bieżącą wodą.
Do rondelka włóż ozorki i zalej je świeżą wodą. Ozorki zagotuj i usuwaj z nich pianę (jeśli będzie się pojawiać).
Do rondelka z ozorkami dodaj obraną i pokrojoną w mniejsze kawałki marchew, cebulę, jeden liść laurowy, szczyptę soli oraz pieprzu.
Ozorki gotuj do miękkości przez około 120 minut.
Ozorki wyjmij z wywaru, włóż do zimnej wody i obierz ze skórki. Następnie ozorki pokrój na mniejsze kawałki.
W garnku rozgrzej bulion warzywny, dodaj do niego żelatynę i dokładnie wymieszaj.
W głębokim półmisku ułóż kawałki ozora i marchewkę pokrojoną w kostkę.
Ozorki zalej bulionem z żelatynę i pozostaw do stężenia.
Gdy galareta przestygnie wstaw ją do lodówki.
Całkowicie stężałe ozorki w galarecie podawaj na zimno.
-
Karp w galarecie
-
Galareta wieprzowa
-
Galareta z kurczaka
-
Galaretka wieprzowa
-
Galareta drobiowa
-
Ryba w galarecie
-
Zimne nóżki w galarecie
-
Ryba faszerowana
-
Schab w galarecie
-
Szynka w galarecie
-
Łosoś w galarecie
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Pstrąg w galarecie
-
Galat
-
Galareta z nóżek
-
Dorsz w galarecie
-
Roladki z szynki w galarecie
-
Galart
Więcej informacji na temat ozorków w galarecie
Pyszne ozorki w galarecie to doskonały pomysł na pyszną przekąskę lub przystawkę, którą możesz podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Przepis na ozorki w galarecie jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania ozorków w galarecie potrzebne będą następujące produkty spożywcze: ozorki wieprzowe, marchew, cebula, żelatyna, bulion warzywny, sól, pieprz oraz liście laurowe.
A jak zrobić ozorki w galarecie? Ozorki wieprzowe opłucz pod bieżącą wodą, włóż do rondelka i zalej zimną wodą tak, aby były w całości przykryte. Wodę w rondelku doprowadź do wrzenia, następnie wylej ją z rondelka, a ozorki opłucz znów pod bieżącą wodą. Do rondelka włóż ozorki i zalej je świeżą wodą. Ozorki zagotuj i usuwaj z nich pianę (jeśli będzie się pojawiać). Do rondelka z ozorkami dodaj obraną i pokrojoną w mniejsze kawałki marchew, cebulę, jeden liść laurowy, szczyptę soli oraz pieprzu. Ozorki gotuj do miękkości przez około 120 minut. Ozorki wyjmij z wywaru, włóż do zimnej wody i obierz ze skórki. Następnie ozorki pokrój na mniejsze kawałki. W garnku rozgrzej bulion warzywny, dodaj do niego żelatynę i dokładnie wymieszaj. W głębokim półmisku ułóż kawałki ozora i marchewkę pokrojoną w kostkę. Ozorki zalej bulionem z żelatynę i pozostaw do stężenia. Gdy galareta przestygnie wstaw ją do lodówki. Całkowicie stężałe ozorki w galarecie podawaj na zimno.
Ozorki wieprzowe stanowią źródło wapnia, sodu oraz witaminy B12. Najlepsze ozorki powinny być świeże, o beżowo-różowej skórce. Ozorki można podawać na ciepło lub przygotować je w galarecie. Jeśli chcesz, możesz przygotować je w butelce. Wystarczy, że przetniesz butelkę, ułożysz w niej ozorki oraz zalejesz wywarem z żelatyną.
Podsumowując: wiesz już jak przygotować najlepsze ozorki w galarecie. Smaczne ozorki są dobre do spożycia po stężeniu i warto podać je z dodatkiem octu. Podroby są bardzo popularne w kuchni polskiej, dlatego warto wiedzieć, jak je przygotować. Ozorki w galarecie możesz podać jako przystawkę podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi.
Alergeny w ozorkach w galarecie
Lista alergenów dla ozorków w galarecie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze ozorków w galarecie
Ozorki w galarecie to doskonała propozycja na przekąskę. Wykorzystanie podrobów w kuchni świetnie sprawdzi się jako urozmaicenie diety.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.