Owsianka z masłem orzechowym
- Płatki owsiane (50 g)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Banan - pół małej sztuki (50 g)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) (25 g)
- Miód (25 g)
Przepis na owsiankę z masłem orzechowym krok po kroku
Płatki owsiane wsyp do garnka i zalej je mlekiem.
Płatki zagotuj i gotuje przez około 2 min ciągle mieszając, aby się nie przypaliły.
Następnie płatki zdejmij z ognia i pozostaw na 10 min, aby spęczniały.
Gotowe płatki podawaj z bananem pokrojonym w talarki, masłem orzechowym oraz miodem.
Więcej informacji na temat owsianki z masłem orzechowym
Owsianka z masłem orzechowym na mleku to doskonały pomysł na śniadanie dla dzieci i dorosłych. Płatki owsiane przepisie podamy również z bananem oraz miodem. Przepis na owsiankę z masłem orzechowym jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Potrawa ta jest stosunkowo nisko kaloryczne oraz dostarcza odpowiedniej ilości składników odżywczy ch, dlatego chętnie wybierana jest w diecie osób odchudzających się. Owsianka doskonale smakuje również na zimno, dlatego bez problemu możesz zabrać ją jako smaczne danie do pracy. Do przygotowania owsianki potrzebne będą tobie następujące produkty spożywcze: płatki owsiane błyskawiczne, mleko spożywcze, banany, masło orzechowe oraz miód.
A więc jak przygotować płatki owsiane z masłem orzechowym? Wystarczy że płatki owsiane ugotujesz na mleku a następnie dodać do nich pokrojonego banana, masło orzechowe oraz miód. Gotowe danie najlepiej spożywać na ciepło, jednak bez obawy możesz je zabrać do pracy i spożyć jaką zimną przekąskę.
Owsianka z bananem i masłem orzechowym to doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych. Banany to owoce, które zawierają sporej ilości potasu – składnika mineralnego, który spożywane w odpowiedniej ilości zmniejsza ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego oraz zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo owsianka dostarczy do naszego organizmu pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka pochodzenia zwierzęcego. Płatki owsiane są natomiast doskonałym źródłem błonnika, którego odpowiednia podaż zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworu jelita grubego.
Podsumowując ta zdrowa owsianka z masłem orzechowym to doskonała propozycja na pyszne śniadanie dla całej rodziny. Danie to świetnie sprawdzi się w diecie wegetariańskiej oraz redukcyjnej. Potrawa ta jest doskonałym źródłem wielu cennych składników odżywczych, dlatego chętnie włączona jest do diety osób odchudzających się. Masło orzechowe, które dodamy do Owsianki, nada charakterystyczny smak i wzbogaci danie w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Należy pamiętać jednak, że zbyt duża ilość masła orzechowego może znacząco podwyższyć kaloryczność.
Alergeny w owsiance z masłem orzechowym
Lista alergenów dla owsianki z masłem orzechowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
Wartości odżywcze owsianki z masłem orzechowym
Owsianka z masłem orzechowym to doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych. Warto włączyć tą potrawę do swojej diety, ponieważ dostarczy do naszego organizmu sporych ilości białka, błonnika i potasu - składników, które korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.