Przepis na owsiankę z malinami krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kuchenka, rondelek

Płatki owsiane wsyp do miseczki i zalej wrzątkiem, odstaw do napęcznienia na 5 minut.

Dodaj jogurt skyr i maliny.

Całość obficie posyp posiekanymi migdałami.

owsianka z malinami
Owsianka z malinami
Koszt przygotowania dania
7.37 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
341 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
80

Owsianka z malinami - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o owsiance z malinami

Owsianka z malinami jako idealne rozpoczęcie dnia. Zdrowa i pyszna owsianka na mleku nie tylko nasyci Cię na długie godziny, ale dostarczy cennych składników do Twojego organizmu. W sklepie jesteśmy w stanie dostać płatki owsiane górskie oraz błyskawiczne.

Do wykonania owsianek polecam płatki owsiane górskie, są one mniej przetworzone niż błyskawiczne, mają większą strukturę i dostarczą nam więcej błonnika. Charakteryzują się, także niższym indeksem glikemicznym niż błyskawiczne. Dodatkowo są bogatym źródłem składników mineralnych takich jak: żelazo, magnez, potas, cynk oraz błonnika pokarmowego, który między innymi usprawnia pracę naszych jelit. Warto włączyć produkty zawierające płatki owsiane do naszej codziennej diety np. wykorzystać je do porannej owsianki lub koktajlu.

Podsumowując płatki owsiane, które są głównym składnikiem owsianek dostarczą nam wielu cennych składników do naszego organizmu.

Kolejnym składnikiem jest mleko. Możesz skorzystać z mleka krowiego w wersji tradycyjnej lub bez laktozowej, śmiało możesz wymienić je na dowolny napój roślinny. Zwróć uwagę, aby nie zawierał on zbyt dużych ilości cukru dodanego.

Zatem jak zrobić owsiankę z malinami na słodko?

W pierwszej kolejności wlej mleko/napój roślinny do rondelka i delikatnie podgrzewaj.

Dodaj płatki owsiane. Gotuj całość do maksymalnego napęcznienia płatków. Po około 5 minutach owsianka będzie smaczna i gotowa do spożycia.

Nie zapominaj o dodatku świeżych owoców, postaw na owoce jagodowe, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym. Warto dodać posiekane orzechy, postaw na migdały lub orzechy włoskie, a jeśli wolisz owsiankę w nieco słodszej wersji. Dodaj odrobinę miodu. Owsianka może przyjmować różne postacie i smaki, postaw na swoje ulubione dodatki i przygotuj swoją ulubioną. Jeśli korzystasz z owoców mrożonych śmiało wrzuć je do owsianki pod koniec gotowania, świeże owoce możesz dodawać bezpośrednio po ugotowaniu.

Skoro już znasz mój przepis na owsiankę z malinami, wykorzystaj go i przygotuj dla całej rodziny. Będzie t idealny pomysł na śniadanie lub lunch, nie tylko dla dzieci. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego.

Wartości odżywcze owsianki z malinami

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(250g)
Energia (kalorie)
136.67 kcal
341.67 kcal
Białko
9.94 g
24.86 g

Węglowodany w owsiance z malinami

Na 100g
Na porcję
(250g)
Węglowodany
16.79 g
41.98 g
Węglowodany przyswajalne
13.39 g
33.48 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
3.40 g
8.50 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(250g)
Tłuszcz
3.68 g
9.20 g
Tłuszcze nasycone
1.41 g
3.53 g
Tłuszcze nienasycone
2.26 g
5.66 g
Cholesterol
4.20 mg
10.50 mg

Witaminy w przepisie na owsiankę z malinami

Na 100g
Na porcję
(250g)
Witamina C
5.24 mg
13.10 mg

Składniki mineralne w przepisie na owsiankę z malinami

Na 100g
Na porcję
(250g)
Sód
29.43 mg
73.58 mg
Wapń
102.43 mg
256.08 mg
Żelazo
0.97 mg
2.42 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny owsianki z malinami 80
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w owsiance z malinami

Lista alergenów dla owsianki z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Płatki owsiane
 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • jogurt skyr
 • Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Migdały

Cena przygotowania owsianki z malinami

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Płatki owsiane
50 g
5 łyżek
3.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
0.38
Za 50 g
Jogurt skyr
180 g
1 opakowanie
2.00
Za 150.0 g
Liczba opakowań 2
2.40
Za 180 g
Maliny mrożone
60 g
1 garść
8.00
Za 125.0 g
Liczba opakowań 1
3.84
Za 60 g
Migdały
10 g
1 łyżka
15.00
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
0.75
Za 10 g
Koszt składników
30.00
Jak oceniasz przepis na owsiankę z malinami
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób