Przepis na owsiankę z jogurtem krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
miseczka

Płatki owsiane i siemię lniane przesypujemy do miski.

Płatki mieszamy z jogurtem naturalnym.

Górę owsianki zdobimy owocami oraz miodem.

Często zadawane pytania

Owsianka z jogurtem i owocami
Owsianka z jogurtem
Koszt przygotowania dania
13.81 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
509 kcal
Liczba alergenów w daniu
2
49

Owsianka z jogurtem - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
Dieta:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o owsiance z jogurtem

Pyszna owsianka z jogurtem to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu posiłek, który idealnie sprawdzi się na śniadanie, II śniadanie, lunch lub na kolację. Płatki owsiane z jogurtem naturalnym, siemię lnianym, owocami i miodem są bardzo dobre, dzięki składnikom, które dodawane są do nich. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Smaczna owsianka z owocami zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz uzupełnić ją o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.

Jak zrobić owsiankę z jogurtem? Przygotowanie jej jest bardzo łatwe. Na początku płatki owsiane i siemię lniane przesypujemy do miski. Płatki mieszamy z jogurtem naturalnym. Górę owsianki zdobimy owocami oraz miodem.

Sprawdzony przepis na owsiankę z jogurtem nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się ona między innymi z płatków owsianych, które posiadają wiele wartości odżywczych. Są przede wszystkim produktem bezglutenowym, dzięki czemu osoby z alergią lub celiakią mogą swobodnie włączyć je do diety. Ponadto zawierają duże ilości białka oraz błonnika pokarmowego. Są również doskonałym źródłem witamin z grupy B oraz K, D, E i kwasu foliowego, a także minerałów, czyli wapnia, magnezu, żelaza i cynku. Płatki mają również niski indeks glikemiczny, dlatego są idealne dla osób chorujących na cukrzycę. Dzięki błonnikowi oraz beta – glukanowi chronią nas przed podwyższonym stężeniem cholesterolu we krwi. Znajdziemy w niej również maliny, które również są bogactwem witamin. Są bogactwem witamin i składników odżywczych, takich jak magnez, wapń oraz żelazo. Na podstawie przeprowadzonych badań ustalono, że maliny posiadają działanie przeciw nowotworowe, dzięki czemu minimalizują pojawienie się raka przełyku, jamy ustnej czy wątroby. Owoc posiada także niski indeks glikemiczny IG = 25, dzięki czemu do diety mogą wprowadzić je osoby chorujące na cukrzycę. Warto pamiętać, że podobnie jak truskawki mają działanie alergiczne. Może się to objawiać zaczerwieniem, wysypką lub świądem.

Dietetyczna owsianka z malinami, borówkami oraz innymi dodatkami odpowiednio przygotowana posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybka i łatwa w przygotowaniu oraz dobra w smaku. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony prosty przepis na fit posiłek na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.

Wartości odżywcze owsianki z jogurtem

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(430g)
Energia (kalorie)
118.51 kcal
509.60 kcal
Białko
4.17 g
17.93 g

Węglowodany w owsiance z jogurtem

Na 100g
Na porcję
(430g)
Węglowodany
21.04 g
90.46 g
Węglowodany przyswajalne
17.10 g
73.53 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
3.94 g
16.93 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(430g)
Tłuszcz
2.73 g
11.73 g
Tłuszcze nasycone
2.08 g
8.95 g
Tłuszcze nienasycone
0.65 g
2.78 g
Brak danych dla: mielone siemię lniane.
czytaj dalej
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: płatki owsiane.
czytaj dalej
Cholesterol
3.84 mg
16.50 mg

Witaminy w przepisie na owsiankę z jogurtem

Na 100g
Na porcję
(430g)
Witamina C
8.37 mg
36.00 mg

Składniki mineralne w przepisie na owsiankę z jogurtem

Na 100g
Na porcję
(430g)
Sód
46.00 mg
197.80 mg
Wapń
80.86 mg
347.70 mg
Żelazo
0.87 mg
3.75 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny owsianki z jogurtem 49
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w owsiance z jogurtem

Lista alergenów dla owsianki z jogurtem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Płatki owsiane
  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Jogurt naturalny 2%

Cena przygotowania owsianki z jogurtem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Płatki owsiane
50 g
3.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
0.38
Za 50 g
Jogurt naturalny 2%
150 g
1.30
Za 150.0 g
Liczba opakowań 1
1.30
Za 150 g
Mielone siemię lniane
10 g
1 łyżka
3.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
0.07
Za 10 g
Maliny
100 g
8.00
Za 125.0 g
Liczba opakowań 1
6.40
Za 100 g
Borówka amerykańska
100 g
6.00
Za 125.0 g
Liczba opakowań 1
4.80
Za 100 g
Miód
20 g
15.00
Za 350.0 g
Liczba opakowań 1
0.86
Za 20 g
Koszt składników
36.30
Jak oceniasz przepis na owsiankę z jogurtem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób