Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kuchenka, miska, rondelek

Przepis na owsiankę z jabłkiem fit krok po kroku

Płatki wsyp do rondelka, zalej napojem roślinnym i podgrzewaj, wciąż mieszając.

Gdy płatki maksymalnie napęcznieją, dodaj drobno pokrojone jabłko i cynamon.

Gotuj jeszcze chwilę i przełóż owsiankę do miseczki.

Podawaj z jogurtem skyr i posiekanymi orzechami.

owsianka z jabłkiem fit
Owsianka z jabłkiem fit - cechy przepisu

Informacje dietetyczne - owsianka z jabłkiem fit

W skrócie
Kalorii w porcji
256 kcal
Wielkość
jednej porcji
250 g
Indeks glikemiczny
50

Wartości odżywcze owsianki z jabłkiem fit

na 100g gotowej potrawy

Wybierając napój roślinny, zwróć uwagę, aby nie był on dodatkowo dosładzany.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(250g)
Energia (kcal)
102.42
256.05
Białko (g)
5.67
14.17

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(250g)
Węglowodany (g)
14.46
36.15
Węglowodany przyswajalne (g)
11.41
28.54
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
3.05
7.61

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(250g)
Tłuszcz (g)
2.86
7.14
Tłuszcze nasycone (g)
0.96
2.40
Tłuszcze nienasycone (g)
1.90
4.74
Cholesterol (mg)
2.26
5.65

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(250g)
Sód (mg)
35.94
89.84
Wapń (mg)
123.12
307.80
Żelazo (mg)
0.81
2.02
Szacunkowy indeks glikemiczny owsianki z jabłkiem fit 50
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w owsiance z jabłkiem fit

Lista alergenów dla owsianki z jabłkiem fit przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Płatki owsiane
 • Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone
  • Orzechy włoskie
 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • jogurt skyr

Więcej informacji na temat owsianki z jabłkiem fit

Dietetyczna i łatwa w przygotowaniu oraz pyszna w smaku owsianka z jabłkiem fit to świetny pomysł na pełnowartościowe i dobrze zbilansowane śniadanie.

Głównym składnikiem są płatki owsiane, które dają poczucie sytości na długi czas. Przygotuj owsiankę z Twoimi ulubionymi dodatkami, będzie to świetny pomysł na śniadanie.

Dzisiaj przedstawię Ci przepis na owsiankę z jabłkiem fit, którą przygotujesz dosłownie w kilka chwil.

Musisz zaopatrzyć się w płatki owsiane, mleko lub napój roślinny, które możesz śmiało zastąpić wodą, jabłko, orzechy włoskie lub inne Twoje ulubione oraz skyr. Dodatkowo odrobina cynamonu, który idealnie pasuje do jabłka. Polecam, aby skorzystać z płatków owsianych górskich są one mniej przetworzone niż błyskawiczne, mają większą strukturę i dostarczą nam więcej błonnika. Charakteryzują się, także niższym indeksem glikemicznym niż błyskawiczne. Co będzie istotną informacją dla wszystkich osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Dodatkowo są bogatym źródłem składników mineralnych takich jak: żelazo, magnez, potas, cynk oraz błonnika pokarmowego, który między innymi usprawnia pracę naszych jelit. Warto włączyć płatki owsiane do naszej codziennej diety np. wykorzystać je do porannej owsianki lub koktajlu. Zapewnią Ci one uczucie sytości przez długie godziny.

Pamiętaj, aby korzystać z miodu dobrej jakości, powinien być on przechowywany w szklanym słoiku. Prawdziwy miód poznasz po tym, że ulega krystalizacji, czyli tworzą się charakterystyczne grudki. Miód, który zawsze jest idealnie leisty, może być po prostu sztuczny, warto dołożyć kilka złotych i postawić na prawdziwy miód, dobrej jakości.

Owsiankę możesz przygotować na mleku, wodzie lub napoju roślinnym. Jeśli wybierzesz mleko krowie lub napój roślinny Twoja pyszna owsianka będzie bardzo treściwa i da Ci energię na długie godziny. Dodatek jogurtu naturalnego lub skyr, który charakteryzuje się większą ilością białka, zahamuje Twój głód i zapewni uczucie sytości do kolejnego posiłku. Dokładnie jak zrobić fit owsiankę z jabłkiem przedstawiam nieco niżej. Będzie to idealny pomysł na śniadanie, ale nie tylko, owsianka będzie dobra na kolację lub podwieczorek.

Szacunkowy koszt przygotowania owsianki z jabłkiem fit

Koszt składników
25.80
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Płatki owsiane
50 g
5 łyżek
3.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 1
0.38
Za 50 g
Napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone
125 ml
1/2 szklanki
9.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
1.12
Za 125 ml
Jabłko
120 g
1 sztuka
0.50
Za 180.0 g
Liczba opakowań 1
0.33
Za 120 g
Cynamon
10 g
1 łyżka
1.30
Za 15.0 g
Liczba opakowań 1
0.87
Za 10 g
Jogurt skyr
150 g
1 opakowanie
2.00
Za 150.0 g
Liczba opakowań 1
2.00
Za 150 g
Orzechy włoskie
10 g
1 łyżka
10.00
Za 150.0 g
Liczba opakowań 1
0.67
Za 10 g
Koszt składników
25.80
Jak oceniasz przepis na owsiankę z jabłkiem fit
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 94.7% osób