Omlet z serkiem wiejskim
- Jajko (2 szt.)
- Serek wiejski (100 g)
- Masło - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na omlet z serkiem wiejskim krok po kroku
Do dużej miski wbij jajka i połącz je z serkiem. Dodaj sól i pieprz.
Dobrze rozgrzej masło na patelni i wlej na nią masę jajeczną.
Omlet smaż 3 minuty, następnie obróć go na drugą stronę i smaż przez kolejne 3 minuty.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat omletu z serkiem wiejskim
Omlet z serkiem wiejskim jest niezwykle zdrowym pomysłem na wysokobiałkowy posiłek. Tak przygotowany omlet można zjadać sam lub w towarzystwie warzyw, hummusu czy past. W tej wersji jest daniem wytrawnym, jednak zamieniając sól i pieprz na odrobinę cukru można z niego zrobić w pełni słodką opcję. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom łatwych przepisów. Ten omlet to zdecydowanie fit posiłek. Dostarcza niewielu kalorii i ma niski indeks glikemiczny.
Ta potrawa świetnie sprawdzi się na śniadanie na słono. Z tego przepisu powstaje lekkie danie, które wspaniale syci i zaspokaja głód na długo. Będzie dobrym wyborem na posiłek białkowo tłuszczowy, zwłaszcza dla osób, które są na diecie o obniżonej zawartości węglowodanów. W tej wersji do omleta nie dodaje się mąki, dzięki czemu całość jest lżejsza i nie zawiera glutenu. Może być częścią diety bezglutenowej. To danie świetnie sprawdzi się również na kolację, gdyż jest lekkie, ale bardzo pożywne.
To dobry przepis dla wszystkich osób, które nie przepadają za zbyt wymyślnymi czy skomplikowanymi potrawami. Całe danie można zrobić w ekspresowym tempie, a efekt końcowy zaskakuje pysznym, choć delikatnym smakiem. Całość choć bardzo prosta, nie jest nudna. Omlet można wzbogacić różnymi dodatkami, by się nie nudził. Jest bardzo uniwersalną bazą i pasuje do wszystkiego. Ten omlet jest tak pyszny, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak zrobić omlet z serkiem wiejskim, który na pewno przypadnie do gustu każdemu domownikowi, to ten przepis skradnie twoje serce. Powstaje z niego pyszny i bardzo puszysty omlet, który można zrobić bardzo łatwo. W dodatku całość robi się tylko z kilku składników, które można bez problemu dostać w każdym sklepie. Najlepiej jednak robić omlet z jajek ekologicznych z wolnego wybiegu, które dostarczają więcej kwasów tłuszczowych Omega 3, niezbędnych do zachowania zdrowia.
Ten przepis na omlet z serkiem wiejskim pozwala przygotować bardzo smaczny posiłek w niezwykle szybkim czasie. Daje możliwość przygotowania wysokobiałkowego dania, które świetnie sprawdzi się na diecie.
Alergeny w omlecie z serkiem wiejskim
Lista alergenów dla omletu z serkiem wiejskim przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek wiejski
- Masło
Wartości odżywcze omletu z serkiem wiejskim
To niezwykle zdrowe danie bogate w pełnowartościowe białko.
Energia i białka
(205g)
Węglowodany
(205g)
Tłuszcze
(205g)
Witaminy
(205g)
Składniki mineralne
(205g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.