Omlet z serem
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% - 2 łyżki (40 ml)
- Ser gouda - 2 plastry (50 g)
- Szczypiorek - 1 pęczek (45 g)
Przepis na omlet z serem krok po kroku
Do dużej miski wbij jajka i połącz je z mlekiem. Dodaj sól i pieprz.
Do miski zetrzyj tarty ser i wymieszaj dokładnie.
Dobrze rozgrzej patelnię i wlej na nią masę jajeczną z serem.
Patelnię przykryj pokrywką i smaż tak długo aż wierzch zetnie się, a spód pozostanie rumiany.
Gotowy omlet posyp posiekanym szczypiorkiem.
Więcej informacji na temat omletu z serem
Omlet z serem jest wspaniałym pomysłem na pyszne śniadanie lub kolacje. Robi się go niezwykle prosto, tylko z kilku produktów, które zwykle goszczą w domowej spiżarni. To danie, choć bardzo proste zachwyca wspaniałą kompozycją smakową, a także niezwykle delikatną formą. Całość można przygotować w ekspresowym czasie, dlatego może gościć w menu nawet każdego dnia.
Przepis na omlet z serem jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzą sobie z nim nawet początkujące osoby. Całość, choć łatwa, wcale nie jest banalna czy nudna. Wręcz przeciwnie, usmażone jajka połączone z tartym serem tworzą niezwykle smaczne połączenie, do którego chce się wracać bardzo często.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak zrobić omlet z serem o wyszukanym smaku i bardzo łatwy w przygotowaniu, to ten przepis będzie idealny. Powstaje z niego wspaniały omlet, który zachwyca doskonałym, intensywnie serowym aromatem. To coś dla smakoszy serowych dań.
Ten omlet świetnie sprawdzi się na śniadanie, zwłaszcza dla osób, które przepadają za daniami wytrawnymi. Posypany szczypiorkiem, nie potrzebuje żadnych innych dodatków. To idealna propozycja na białkowo tłuszczowy posiłek, który świetnie sprawdzi się dla osób na diecie z niskim indeksem glikemicznym. Ten pomysł na smaczny omlet przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom prostych, ale smacznych dań.
Ten omlet najlepiej robić z jajek ekologicznych, które nie tylko są smaczniejsze, ale również bardziej zdrowe. Takie jajka są świetnym źródłem kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3, które mają działanie przeciwzapalne, a także wzmacniające pracę układu krwionośnego, odpornościowego i nerwowego. Dodatkowo jajka dostarczają sporo pełnowartościowego białka, które jest niezwykle ważne w zdrowej diecie.
Omlet jajeczny z serem jest daniem niezwykle pysznym i bardzo nieskomplikowanym, dlatego ma wielu fanów. To danie najlepiej smakuje z serem żółtym, świetnie sprawdzi się w tym wypadku gouda czy cheddar. Jednak można do niego dodać również parmezan, który wspaniale się komponuje z całością. To danie na słono będzie idealnym wyborem na sycący posiłek.
Alergeny w omlecie z serem
Lista alergenów dla omletu z serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Ser gouda
Wartości odżywcze omletu z serem
To danie zdrowe o dużej zawartości białka, jednak dobrze jest połączyć je z warzywami.
Energia i białka
(235g)
Węglowodany
(235g)
Tłuszcze
(235g)
Witaminy
(235g)
Składniki mineralne
(235g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.