Omlet z płatkami owsianymi
- Jajko (2 szt.)
- Płatki owsiane - 2 łyżki (20 g)
- Banan - 1 sztuka (130 g)
- Olej kokosowy - 1 łyżka (12 ml)
Przepis na omlet z płatkami owsianymi krok po kroku
Oddziel białka od żółtek.
Białka ubij na puszystą pianę.
Do żółtek dodaj banana i rozdrobnij widelcem. Dodaj płatki owsiane i wymieszaj.
Do żółtek z bananem i płatkami dodaj ubite białka i delikatnie połącz.
Na patelni rozgrzej olej, wlej masę jajeczną i smaż po 2-3 minuty z każdej strony.
Podawaj z ulubionymi owocami i orzechami.
Więcej informacji na temat omletu z płatkami owsianymi
Omlet z płatkami owsianymi to jedna z propozycji na soczyste, słodkie danie z jajek. Omlet możesz podać na śniadanie, podwieczorek lub kolację.
Omlet na słodko jest jedną z najpopularniejszych propozycji na śniadanie na słodko. Dzięki temu, że omlet przygotowywany jest z niewielką ilością mąki i cukru oraz dużą ilością świeżych owoców i orzechów to zdrowy posiłek, na który możesz sobie pozwolić na zbilansowanej diecie. Omlet z płatkami owsianymi wykonany jest bez mąki, jedynie z płatkami owsianymi. Nie używaniem mąk pszennych i żytnich charakteryzuje się dieta bezglutenowa, dzięki temu, że omlet wykonany jest bez mąki mogą spożywać osoby eliminujące produkty zawierające gluten. Zwróć jednak uwagę czy płatki lub mąką owsiana nie są zanieczyszczone innymi produktami zawierającymi gluten. Mogą być przetwarzane na tej samej linii produkcyjnej co na przykład mąka pszenna a pomiędzy produkcją nie czyści się linii produkcyjnych. Dlatego wybieraj produkty oznaczone znakiem przekreślonego kłosa, gwarantuje on to, że produkt jest bezglutenowy i nie zawiera ewentualnych zanieczyszczeń. Omlet, w wersji ograniczającej tłuszcz, możesz wykonać jedynie z białek. Taki omlet będzie puszysty jak chmurka, delikatny ale równie pyszny i sycący. Omlet z płatkami owsianymi słodzony jest bananem, jeśli jesteś na diecie o niskim indeksie glikemicznym, wybierz bardziej niedojrzałego banana lub zastąp go ksylitolem lub erytrytolem. Omlet możesz podać z różnymi owocami, świetnie będzie smakował z malinami, truskawkami, borówkami, jagodami, wiśniami, ananasem, mango, bananem, kiwi, jabłkami, gruszkami czy śliwkami. Przepis na omlet z płatków owsianych jest naprawdę bardzo łatwy, dzięki czemu przygotujesz go na szybkie i zdrowe śniadanie. A jak zrobić omlet z owsianką dowiesz się z dokładnego przepisu gdzie każdy etap przygotowania jest dokładnie wytłumaczony.
Omlet z płatkami owsianymi doskonale sprawdzi się na zdrowy i pyszny posiłek w ciągu dnia. Niezależnie, na który posiłek go wybierzesz, sprawdzi się idealnie i nasyci cię na długi czas.
Alergeny w omlecie z płatkami owsianymi
Lista alergenów dla omletu z płatkami owsianymi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
Wartości odżywcze omletu z płatkami owsianymi
Omlet z płatkami owsianymi to świetna, zdrowa propozycja na śniadanie, podwieczorek lub kolację.
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.