Omlet z kiełbasą
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Kiełbasa domowa (100 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cebula (50 g)
Przepis na omlet z kiełbasą krok po kroku
Do miseczki wbij jajka i dopraw je ziołami prowansalskimi. Dokładnie rozmieszaj.
Na patelni rozgrzej oliwę i wylej na nią masę jajeczną.
Omlet smaż do ścięcia się jajek, następnie przewróć na drugą stronę.
Na osobnej patelni podsmaż posiekaną w plasterki kiełbasę i cebulę.
Omlet podawaj z cebulą i kiełbasą.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Jajecznica z pomidorami
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat omleta z kiełbasą
Omlet z kiełbasą jest smaczną opcją dla każdego miłośnika śniadań białkowo tłuszczowych. Ten omlet jest smaczny, szybki, a przy okazji naprawdę sycący. Będzie dobrym wyborem dla każdego, kto nie wyobraża sobie głównego posiłku bez dodatku mięsa. To opcja, która syci na wiele godzin.
Przepis na omlet z kiełbasą jest prostym sposobem na szybkie i smaczne śniadanie. Sprawdzi się nawet dla początkujących osób. Jego stworzenie nie zabiera zbyt dużo czasu. Przyda się do niego tylko dobrej jakości patelnia, najlepiej ze specjalną powłoką, do której nie przywierają żadne produkty. Dzięki temu można ograniczyć ilość dodanego tłuszczu, co jest niezwykle korzystne, zwłaszcza dla zdrowia układu krążenia. Warto też porządnie wymieszać omlet, by dobrze się połączył. Bez tego na patelni powstanie smaczna jajecznica, która jednak nie jest omletem. Im bardziej wymieszana masa jajeczna, tym delikatniejszy i bardziej puszysty omlet po ugotowaniu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić omlet z kiełbasą, który będzie smaczny, a przy okazji naprawdę łatwy, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie na co dzień. Do jego stworzenia potrzeba tylko kilku składników. Głównym są oczywiście jajka. Najlepiej wybierać te ekologiczne z wolnego wybiegu, dzięki temu są smaczniejsze, ale również zdrowsze. Oprócz pełnowartościowego białka dostarczają również zdrowych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, ale również nerwowego, czy immunologicznego. Dobrze jest do przepisu wybierać kiełbasę drobiową, która zawiera znacznie mniej nasyconych tłuszczów, a więcej białka. W przypadku dodatku kiełbasy, omletu nie trzeba już dodatkowo solić, gdyż nadmiar sodu w diecie nie jest zbyt korzystny dla zdrowia.
To doskonały pomysł na pyszny omlet, który świetnie sprawdzi się na śniadanie. Jest tak smaczny ze względu na duży dodatek mięsa. Najlepiej smakuje ze smażoną kiełbasą, którą można dodać do środka lub serwować na omlecie. Warto dodać do niego również sporą ilość warzyw, które wspaniale skomponują się z omletem i dostarczą sporej ilości witamin.
Alergeny w omlecie z kiełbasą
Lista alergenów dla omleta z kiełbasą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze omleta z kiełbasą
To opcja, która dostarcza sporo tłuszczów nasyconych, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(315g)
Węglowodany
(315g)
Tłuszcze
(315g)
Witaminy
(315g)
Składniki mineralne
(315g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.