Omlet z cukinią
- Jajko (2 szt.)
- Cukinia (70 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na omleta z cukinią krok po kroku
Jajka wbij do głębokiego talerze i roztrzep widelcem z dodatkiem przypraw.
Cukinię zetrzyj na tarce razem ze skórką i odciśnij nadmiar wody. Dodaj do masy jajecznej.
Jajka wylej na patelnię z rozgrzaną oliwą i smaż na średnim ogniu pod przykryciem.
Gdy wierzch zacznie się ścinać przewróć na drugą stronę i dopiecz.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat omletu z cukinią
Omlet z cukinią to fantastyczny pomysł na śniadanie. Pyszny, szybki, tani i sprawdzony przepis nada się dla całej rodziny, również dla dzieci, czy osób na diecie. Cukinia jest jednym z najmniej kalorycznych warzyw, dlatego jej dodatek to dobry i prosty sposób na to jak zwiększyć porcje posiłku na śniadanie, jego wartość odżywczą, a przy tym nie dodawać dodatkowych, zbędnych kalorii. Mimo, że dla wielu osób smak cukinii jest nieciekawy i mdły wystarczy odpowiednio ją przyrządzić i doprawić, a będzie przepyszna i aromatyczna. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić omlet z cukinią jesteś w odpowiednim miejscu. Nasz przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką.
Przepis na omlet z cukinią jest banalnie prosty, dlatego poradzisz sobie z nim bez najmniejszego problemu. Do jego przygotowania potrzebne Ci będą jajka, cukinia, odrobina soli, pieprzu, ziół prowansalskich i oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego do smażenia. To wszystko! Oczywiście do omleta możesz dodać też ser, na przykład fetę lub mozzarellę, drobno posiekaną cebulę, szczypiorek, czy pomidory, jeśli chcesz go dodatkowo wzbogacić. Nie bój się eksperymentować w kuchni i łączyć i próbować nowych smaków.
Od czego zacząć przygotowanie omleta? Najlepiej od dokładnego umycia cukinii i jej starcia na tarce o grubych oczkach. jeśli chcesz możesz też pokroić ją w plastry. Startą cukinię odsącz z nadmiaru wody. To bardzo ważne, w przeciwnym razie omlet będzie bardzo wodnisty i rozpadnie się na patelni. Do głębokiego talerza wbij jajka, rozbełtaj widelcem, dopraw, dodaj cukinię i dokładnie wymieszaj. Tak przygotowana masę wystarczy wylać na dobrze nagrzaną, natłuszczoną patelnię i smażyć. Aby omlet się nie przypalił smaż go na niskiej mocy palnika oraz przykryj patelnię pokrywką. Dzięki temu jajka szybciej się zetną, ale nie przypalą.
Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz przepis na najlepszy omlet z cukinią.
Alergeny w omlecie z cukinią
Lista alergenów dla omletu z cukinią przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze omletu z cukinią
Omlet z cukinią to niskokaloryczne, ale sycące i bogatobiałkowe śniadanie. Ma niski indeks glikemiczny. Dobrze sprawdzi się u osób na dietach odchudzających oraz z cukrzycą, czy insulinoopornością.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.