Omlet proteinowy
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Jajko (4 szt.)
- Mleko 2% (25 ml)
Przepis na omlet proteinowy krok po kroku
Jajka wbij do miseczki i rozmieszaj je z mlekiem.
Dodaj do całości pieprz i sól.
Na patelni rozgrzej oliwę i wylej na nią masę jajeczną.
Smaż do ścięcia jajek, następnie odwróć omlet na drugą stronę.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Omlet na słodko
-
Omlet bananowy
-
Omlet szarlotka
-
Omlet owsiany
-
Omlet z białek
-
Omlet dla dzieci
-
Omlet dla dziecka
-
Omlet z pomidorami
-
Omlet francuski
-
Klasyczny omlet
-
Omlet z jabłkiem
-
Omlet z owocami
-
Omlet czekoladowy
-
Omlet z odżywką białkową
-
Omlet z truskawkami
-
Omlet grzybek
-
Omlet z mąką
-
Omlet marchewkowy
-
Omlet na słodko
Więcej informacji na temat omlet proteinowy
Omlet proteinowy to wspaniały pomysł na zdrowy początek dnia. Jest prosty, smaczny, a przy okazji niezwykle sycący. Dostarcza dużej ilości białka, więc sprawdzi się na diecie redukcyjnej. Ma niezbyt dużo kalorii i niski indeks glikemiczny. Najlepiej smakuje ze sporą ilością warzyw, które stanowią nie tylko smaczny, ale również zdrowy.
Przepis na omlet proteinowy jest bardzo prosty, dlatego świetnie sprawdzi się również dla początkujących kucharzy. Do jego przygotowania nie potrzeba specjalnych umiejętności kulinarnych. Przyda się za to dobra patelnia, najlepiej taka z powłoką nieprzywierającą. Dzięki czemu omlet na pewno się do niej nie przyklei. Pozwala to również zredukować ilość używanego oleju, co jest znacznie zdrowsze dla zdrowia. Omlet należy dobrze rozmieszać, w innym przypadku zamiast niego powstanie na patelni pyszna jajecznica. Im bardziej rozmieszany omlet, tym bardziej puszysty już po usmażeniu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić omlet proteinowy, który będzie niezwykle zdrowy, a przy okazji bardzo prosty, to ten prosty przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil i parę prostych, a także tanich produktów. By był bardzo białkowy ,dodaje się do niego dość sporo jajek. Warto więc zadbać, by były one jak najlepszej jakości. Najlepiej sprawdzą się ekologiczne, z wolnego wybiegu. Takie jajka dostarczają nie tylko dużo białka, ale również zdrowych kwasów tłuszczowych, które wspierają działanie układu krwionośnego i nerwowego. Do omleta nie dodaje się żadnej mąki, dzięki czemu jest w pełni bezglutenowy, sprawdzi się więc na wszystkich dietach low carb, a także ketogenicznej. To najlepszy dietetyczny pomysł na szybkie śniadanie, którego przygotowanie nie zajmie więcej niż 15 minut. Można więc spokojnie przygotowywać go każdego dnia. Ten fit omlet z jajek to pomysł dobry zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ważne, by dodać do niego sporą dawkę zdrowych warzyw. Ten sprawdzony przepis pokaże ci jak przygotować go we własnej kuchni w kilka chwil, bez żadnej wpadki.
Alergeny w omlet proteinowy
Lista alergenów dla omlet proteinowy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze omlet proteinowy
To zdrowa opcja, która dostarcza dużo białka.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.