Omlet na słodko
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 550 - 2 łyżki (20 g)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 2 łyżki (20 g)
- Masło - pół łyżeczki (2 g)
Przepis na omlet na słodko krok po kroku
Białka oddziel od żółtek.
Białka ubij mikserem na sztywną pianę.
Stopniowo dodawaj żółtka, cały czas miksując na średnich obrotach.
Dodawaj przesianą mąkę i ksylitol miksując na wolnych obrotach.
Rozgrzej patelnię i rozpuść na niej masło.
Wylej masę jajeczną, zmniejsz ogień na średni i smaż omlet ok. 4 minut.
Delikatnie przewróć omlet na drugą stronę i smaż 2-3 minuty.
Podawaj z ulubionymi owocami i jogurtem.
-
Omlet bananowy
-
Omlet szarlotka
-
Omlet owsiany
-
Omlet z białek
-
Omlet dla dzieci
-
Omlet dla dziecka
-
Omlet francuski
-
Omlet z pomidorami
-
Omlet z jabłkiem
-
Klasyczny omlet
-
Omlet z owocami
-
Omlet czekoladowy
-
Omlet z odżywką białkową
-
Omlet z truskawkami
-
Omlet grzybek
-
Omlet z mąką
-
Omlet marchewkowy
-
Omlet na słodko bez ubijania
-
Omlet na słodko
Więcej informacji na temat omletu na słodko
Omlet na słodko to ciekawa i pyszna alternatywa dla tradycyjnych omletów podawanych na słono i wytrawnie. Prosty, szybki, puszysty, słodki omlet idealnie sprawdzi się na śniadanie lub lekką kolacje. To danie, które z pewnością pokochają również dzieci. Jest to bardzo sycący posiłek, ponieważ jajka charakteryzują się wysoką zawartością białka, które syci na bardzo długo. Co więcej, jajka to produkt o bardzo wysokim indeksie sytości, czyli wskaźników mówiącym o tym, jak długo po zjedzeniu danego produktu utrzymuje się uczucie najedzenia. Dlatego dobry omlet jajeczny na słodko to również idealna propozycja dla osób odchudzających się, ponieważ zaspokaja chęć na słodkie, jest zdrowy i zmniejsza prawdopodobieństwo sięgania po słodkie przekąski między posiłkami. Jeśli nie wiesz jeszcze jak zrobić omlet na słodko z jajek, z mąką i z owocami koniecznie poznaj nasz łatwy przepis na to przepyszne i pożywne danie. Do przygotowania omletu niezbędne będą oczywiście jajka, mąka, słodzidło oraz ulubione dodatki. Zamiast tradycyjnego cukru białego, brązowego czy wanilinowego lepiej wykorzystać naturalny słodzik, na przykład ksyliotl, który nada omletowi słodyczy nie zwiększając jednocześnie jego kaloryczności. W takiej wersji będzie również odpowiedni dla osób z cukrzycą i insulinoopornością. Przygotowanie jest bardzo proste i nie zajmuje wiecej niż kilka minut. Wystarczy oddzielić żółtka od białek, białka ubić na sztywną, puszystą pianę i stopniowo dodawać po jednym żółtku oraz mąkę i ksylitol. Tak przygotowaną masę jajeczną wystarczy smażyć na patelni z odrobiną masła, lub najlepiej na patelni beztłuszczowej, do całkowitego ścięcia jajek. Omlet na słodko najlepiej smakuje z owocami, szczególnie jagodowymi. Bardzo fajnym dodatkiem jest też jogurt naturalny, dżem bezcukrowy, czy cynamon. Do masy jajecznie możesz dodać kakao, ziarenka wanilii lub przyprawy korzenne, dzięki którym omlet nabierze wyjątkowego smaku. Koniecznie czytaj dalej aby poznać krok po kroku przepis na omlet na słodko.
Alergeny w omlecie na słodko
Lista alergenów dla omletu na słodko przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze omletu na słodko
Omlet na słodko jest daniem lekkostrawnym i sycącym, dlatego sprawdzi się u osób odchudzających się, ponieważ może pomóc zaspokoić chęć zjedzenia czegoś słodkiego, co ograniczy podjadanie słodkich przekąsek.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
-
jajka,
mąka pszenna,
cukier,
ksylitol,
masło,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.