Omlet grzybek
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (70 g)
- Mleko 2% (125 ml)
- Cukier (20 g)
- Olej rzepakowy (45 ml)
Przepis na omlet grzybek krok po kroku
Białka i żółtka rozdziel do osobnych miseczek. Białka ubij na sztywną masę.
Do żółtek dodaj mąkę, mleko i cukier. Całość dokładnie wymieszaj.
Białka dokładnie dołóż do reszty składników, delikatnie je mieszając.
Na patelni rozgrzej olej i smaż na nim omlet, aż się zarumieni.
-
Omlet na słodko
-
Omlet bananowy
-
Omlet szarlotka
-
Omlet owsiany
-
Omlet z białek
-
Omlet dla dzieci
-
Omlet dla dziecka
-
Omlet z pomidorami
-
Omlet francuski
-
Omlet z jabłkiem
-
Klasyczny omlet
-
Omlet z owocami
-
Omlet czekoladowy
-
Omlet z odżywką białkową
-
Omlet z truskawkami
-
Omlet z mąką
-
Omlet marchewkowy
-
Omlet na słodko bez ubijania
-
Omlet na słodko
Więcej informacji na temat omleta grzybka
Omlet grzybek zawdzięcza nazwę swojemu kształtowi, który przypomina kapelusz grzyba. Jest niezwykle puszysty, miękki i bardzo smaczny. To idealny wybór na śniadanie. Smakuje naprawdę dobrze i jest niezwykle łatwy w przygotowaniu. Można jeść go w wersji na słodki i na słono, dlatego jest posiłkiem bardzo uniwersalnym.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić omlet grzybek, który będzie smaczny, a przy okazji łatwy to te sprawdzony przepis będzie doskonałą inspiracją. Jest idealną opcją na szybkie śniadanie, dla zapracowanych, gdyż można go przygotować w kilka minut. To danie, choć bardzo proste zachwyca wspaniałą kompozycją smakową, a także niezwykle delikatną formą. Całość można przygotować w ekspresowym czasie, dlatego może gościć w menu nawet każdego dnia. Robi się go niezwykle prosto, tylko z kilku produktów, które zwykle goszczą w domowej spiżarni.
Przepis na omlet grzybek to świetny pomysł na pyszny posiłek, który będzie dobry nawet dla dzieci. Powstaje z niego niezwykle smaczne danie, które choć proste, wcale nie nudzi. Dostarcza sporo białka i mało węglowodanów, dlatego sprawdzi się u osób, które rezygnują ze słodkich posiłków. To danie bardzo łatwe w przygotowaniu, a przy tym niezwykle sycące. W dodatku robi się je tylko z kilku podstawowych produktów. Usmażone jajka połączone z odrobiną mleka i mąki tworzą niezwykle smaczne połączenie, do którego chce się wracać bardzo często. Jednak jeżeli chce się z niego zrobić, jeszcze bardziej fit wersję wystarczy usmażyć go bez dodatku tłuszczu. Można też zastąpić mąkę pszenną wersją pełnoziarnistą lub owsianą albo żytnią. Ten omlet jest niezwykle uniwersalny, bo można go zrobić zarówno w formie a słodko, jak i wytrawnej. Wystarczy dodać cukier lub go pominąć. W wersji odchudzonej dobrze jest, zamiast cukru postawić na słodzik, który nie tylko dosłodzi całą potrawę, ale również sprawi, że będzie miała mniej kalorii i niższy indeks glikemiczny, więc będzie dobrym wyborem nawet dla osób z problemami z gospodarką węglowodanową. Omlet najlepiej podawać ze świeżymi owocami lub warzywami, w zależności od wersji.
Alergeny w omlecie grzybku
Lista alergenów dla omleta grzybka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze omleta grzybka
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(360g)
Węglowodany
(360g)
Tłuszcze
(360g)
Witaminy
(360g)
Składniki mineralne
(360g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.