Omlet dla dzieci
- Jajko - 1 sztuka (70 szt.)
- Mleko 1,5% - 1,5 łyżki (15 ml)
- Oliwa z oliwek - łyżeczka (5 ml)
- Cukinia (60 g)
Przepis na omlet dla dzieci krok po kroku
Jajko roztrzep widelcem z dodatkiem mleka.
Cukinię zetrzyj na tarce i odciśnij nadmiar wody.
Na patelni rozgrzej oliwę i wylej masę jajeczną. Dodaj cukinię.
Podsmażaj kilka minut po czym złóż omlet na pół i dopiecz z każdej strony.
-
Omlet na słodko
-
Omlet bananowy
-
Omlet szarlotka
-
Omlet owsiany
-
Omlet z białek
-
Omlet z pomidorami
-
Omlet dla dziecka
-
Omlet francuski
-
Klasyczny omlet
-
Omlet z jabłkiem
-
Omlet z owocami
-
Omlet czekoladowy
-
Omlet z odżywką białkową
-
Omlet z truskawkami
-
Omlet grzybek
-
Omlet z mąką
-
Omlet marchewkowy
-
Omlet na słodko bez ubijania
-
Omlet na słodko
Więcej informacji na temat omletu dla dzieci
Omlet dla dzieci to pyszny posiłek, który sprawdzi się zarówno na śniadanie, jak i na obiad. Można go przygotować zarówno w wersji na słono, na przykład z warzywami, mięsem lub rybą, jak również przyrządzić omlecik dla dziecka na słodko, z dodatkiem świeżych owoców. To bardzo pożywny i zdrowy posiłek dla małego dziecka. Jajka są jednym z najlepszych źródeł białka, którego bardzo potrzebują dzieci, do prawidłowego wzrastania i rozwoju. Słodki omlet dla niemowlaka to zdecydowanie lepsza przekąska niż gotowe ciasta, czy słodycze z dużą ilością cukru i tłuszczu. Jak zrobić omlet dla dziecka? Składniki niezbędne do jego przygotowania to oczywiście jajka, mąka pszenna oraz ulubione dodatki. Jeśli przyrządzasz omlet na słodko nie dodawaj cukru, ale zastąp go słodzikiem, na przykład ksylitolem. Jeśli dziecko choruje na celiakię lub nietolerancję glutenu możesz przygotować omlet bez mąki pszennej, a z mąką owsianą, migdałową lub kokosową, które naturalnie nie zawierają glutenu. Przepis na omlet dla dzieci jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy za pomocą widelca roztrzepać jajka w miseczce, opcjonalnie dodać odrobinę mleka, przyprawy i masa jajeczna na omlet gotowa. Możesz usmażyć go na patelni beztłuszczowej lub na patelni z odrobiną masła. Po chwili możesz dodać dodatki - na przykład drobno pokrojone warzywa (papryka, pomidor, szczypiorek, marchewka, cukinia), chudą wędlinę, rybę, pieczarki lub ser. Do omletów na słodko świetnie sprawdzą się wszystkie owoce, zwłaszcza jagodowe, na przykład jagody, truskawki, maliny, czy borówki. Słodki omlet możesz podawać też z naturalnym jogurtem. Na etapie przygotowywania masy jajecznej możesz do niej dodać cynamon, kakao, lub ziarenka wanilii dzięki którym omlet będzie miał charakterystyczny, wyjątkowy smak. Omlet możesz podawać również z syropem klonowym lub bitą śmietaną, pamiętaj jednak, że są to bardzo kaloryczne dodatki, które mogą nawet podwoić kaloryczność całego posiłku.
Alergeny w omlecie dla dzieci
Lista alergenów dla omletu dla dzieci przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
Wartości odżywcze omletu dla dzieci
Omlet odpowiedni jest dla dzieci, które mają opanowane umiejętności jedzenia stałych pokarmów, u których nie stwierdzono alergii na jajka.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.