Omlet bez jajek
- Banan (200 g)
- Napój kokosowy słodzony z wapniem i witaminami (mleko kokosowe) (60 ml)
- Mąka pszenna typ 500 (30 g)
- Kakao 16% (proszek) (10 g)
- Proszek do pieczenia (10 g)
- Olej kokosowy (10 ml)
Przepis na omlet bez jajek krok po kroku
Banana zblęduj razem z mlekiem kokosowym. Dodaj mąkę, kakao i proszek do pieczenia. Wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji.
Na patelni rozgrzej olej kokosowy. Wlej masę. Smaż na średnim ogniu 5-6 minut z jednej strony.
Podawaj udekorowany świeżymi owocami.
Więcej informacji na temat omleta bez jajek
Omlet bez jajek to doskonała propozycja na pyszny omlet śniadaniowy. Jest to modyfikacja tradycyjnego omletu jajecznego dla osób, które z różnych powodów nie mogą spożywać jajek. Danie to świetnie sprawdzi się jako posiłek dla wegetarian lub wegan. Dodatkowo jest to wspaniała propozycja na danie bez mleka. Przepis na omlet bez jajek jest bardzo prosty nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego aby go przygotować. Do przygotowania fit omletu bez jajek będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: dojrzałe banany, napój kokosowy, mąka pszenna, kakao, proszek do pieczenia oraz olej kokosowy.
Jak zrobić dobry omlet bez jajek? Banany zblenduj razem z napojem kokosowym, dodaj mąkę, kakao, proszek do pieczenia. Smaż na oleju kokosowym. Omlet świetnie smakuje ze świeżymi owocami jagodowymi (truskawki, maliny, jagody, czerwona porzeczka), możesz też posmarować go masłem orzechowym i jogurtem roślinnym.
Banany są źródłem łatwo przyswajalnego cukru owocowego. Banany są produktem, który zawiera spore ilości błonnika pokarmowego, który ma wpływ na odczuwanie sytości oraz reguluje poziom cholesterolu we krwi. Błonnik ma również dobroczynny wpływ na poziom glukozy we krwi, dzięki jego zawartości w produktach spożywczych, obecny w nich cukier wchłania się znacznie wolniej a to powoduje, że stężenie glukozy we krwi pozostaje na stałym poziomie. Banany są również źródłem wielu witamin (A, C, E oraz K) oraz bogatym źródłem potasu, który wpływa na obniżenie ciśnienia krwi i reguluje pracę serca. Kakao pozyskiwane z rośliny zwanej kakaowcem rośnie w lasach tropikalnych klimatu równikowego. Kakao jest cennym źródłem magnezu, związki zawarte w ziarnach kakaowca mają działanie odprężające. Kakao zawiera kwasy tłuszczowe jednonienasycone, witaminy z grupy B oraz fosfor, cynk i żelazo.
Podsumowując omlet bez jajek na słodko, to świetny pomysł na fit śniadanie. Omlet możemy serwować dla dzieci jako pożywną przekąskę. Puszysty omlet jest źródłem wielu cennych substancji odżywczych. Dodatek owoców jagodowych sprawia, że danie jest pełne substancji o działaniu przeciwutleniających.
Alergeny w omlecie bez jajek
Lista alergenów dla omleta bez jajek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze omleta bez jajek
Omlet bez jajek to doskonała alternatywa dla osób mających uczulenie na jajka. Dodatek owoców jagodowych i bananów sprawia, że nie potrawa jest słodka ale nie zawiera dodanego cukru.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.