Ogórki z gyrosem
- Ogórek (1500 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (400 g)
- Cukinia - 2 małe sztuki (500 g)
- Ocet spirytusowy - 2 szklanki (500 ml)
- Cukier - 1 szklanka (200 g)
Przepis na ogórki z gyrosem krok po kroku
Ogórki umyj dokładnie i posiekaj w drobne plastry.
Cukinię pokrój w plastry.
Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w pióra.
Do garnka wlej wodę (2 litry), dodaj cukier, przyprawę gyros oraz ocet i sól.
Zagotuj marynatę.
Do wyparzonych we wrzątku słoików włóż ogórki, cebulę i cukinię.
Dodaj gorczycę i wlej gorącą zalewę.
Zakręć słoiki i wstaw do garnka.
Wlej wodę do 2/3 objętości słoików.
Gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut.
Dokręć słoiki i ustaw do góry dnem do wystudzenia.
-
Ogórki małosolne
-
Ogórki kiszone
-
Ogórki konserwowe
-
Ogórki na zimę
-
Ogórki z curry
-
Ogórki z chili
-
Ogórki w musztardzie
-
Pikle z ogórków
-
Ogórki z kurkumą
-
Ogórki małosolne na sucho
-
Sałatka z ogórków do słoików
-
Ogórki z miodem
-
Zalewa na korniszony
-
Ogórki kwaszone
-
Ogórki kanapkowe w zalewie słodko-kwaśnej
-
Sok z kiszonych ogórków
-
Ogórki po kozacku
-
Ogórki z papryką
-
Przetwory z ogórków
Więcej informacji na temat ogórków z gyrosem
Ogórki z gyrosem to bardzo dobry pomysł na pyszny dodatek do obiadu. Zalewa gyros jest bardzo intensywna w smaku i świetnie podkreśla smak mdłych ogórków. Ogórki podawać można jako dodatek do kanapek lub dań obiadowych. Przepis na ogórki z gyrosem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia ogórków potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ogórki, cebula, cukinia, ocet, cukier, przyprawa gyros, sól, gorczyca.
Jak zrobić ogórki z gyrosem? Ogórki umyj dokładnie i posiekaj w drobne plastry. Cukinię pokrój w plastry. Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w pióra. Do garnka wlej wodę, dodaj cukier, przyprawę gyros oraz ocet i sól. Zagotuj marynatę. Do wyparzonych we wrzątku słoików włóż ogórki, cebulę i cukinię. Dodaj gorczycę i wlej gorącą zalewę. Zakręć słoiki i wstaw do garnka. Wlej wodę do 2/3 objętości słoików. Gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut. Dokręć słoiki i ustaw do góry dnem do wystudzenia.
Ogórek to warzywo z rodziny dyniowatych. Ogórki mają liczne odmiany, a jedną z nich jest melon. Jest on nisko kalorycznym warzywem, zawierającym duże ilości wody. Oczyszcza organizm z toksyn oraz świetnie sprawdza się na dietach redukcyjnych, polecany jest także osobom chorym na cukrzycę, gdyż ma niski indeks glikemiczny. Gorczyca jest rośliną z rodziny kapustowatych. Najczęściej spożywamy ją pod postacią musztardy. Znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Wpływa także na pracę naszego układu pokarmowego, poprawiając trawienie. Cebula jest znana ze swych bakteriobójczych właściwości. Zawiera spore ilości potasu, obniżającego ciśnienie krwi. Jest też skarbnicą siarki, fosforu, magnezu i krzemu.
Podsumowując ogórki z przyprawą gyros są bardzo smaczne i chrupiące. Ogórki idealnie sprawdzą się na zimę do słoików. Ogórki są dobre do spożycia około tydzień po przygotowaniu. Można je przechowywać w chłodnym miejscu przez kilka miesięcy. Ogórki są intensywne w smaku i można na ich bazie przygotować smaczną sałatkę do obiadu.
Alergeny w ogórkach z gyrosem
Lista alergenów dla ogórków z gyrosem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
W przepisie na ogórki z gyrosem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- przyprawa gyros
Wartości odżywcze ogórków z gyrosem
Ogórki z gyrosem to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Ogórki są warzywem o bardzo małej zawartości kalorii. Ogórki w zalewie sprawdzą się jako dodatek do obiadu na zimę.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.