Noga z gęsi
- Gęś tuszka - noga (600 g)
- Jabłko (300 g)
- Sok jabłkowy (100 ml)
- Czosnek (15 g)
Przepis na nogę z gęsi krok po kroku
Mięso natrzyj solą, pieprzem oraz łyżeczką majeranku. Dodaj ząbki czosnku i odstaw na godzinę do lodówki.
Udka ułóż skórą do dołu w naczyniu żaroodpornym. Polej sokiem oraz dodaj gałązki rozmarynu, przykryj i wstaw na 2 godziny do piekarnika nagrzanego do 120 stopni. Udka odwróć i piecz jeszcze godzinę.
Po godzinie zdejmij pokrywkę, dodaj pokrojone w ćwiartki jabłka. Temperaturę zwiększ do 180 st. C i piecz jeszcze 30 minut.
W czasie pieczenia mięso często polewaj powstałym sosem.
Podawaj z ulubionym dodatkiem skrobiowym.
Więcej informacji na temat nogi z gęsi
Noga z gęsi to mięso, które wymaga odpowiedniej oprawy. Chcesz ją przygotować, ale nie wiesz jak? Sięgnij po ten prosty przepis, z którym przygotujesz ją prosto.
Przepis na nogę z gęsi to smaczna alternatywa dla innych mięs drobiowych. Gęsina raczej nie gości w menu zbyt często Pieczenie nogi z gęsi jest łatwą, ale również dobrą dla zdrowia opcją. Jeśli nie wiesz, jak zrobić nogę z gęsi w prosty sposób, koniecznie sięgnij po ten prosty przepis. Gęś pieczona to danie, które kojarzy się z wykwintnymi obiadami. Nic dziwnego, jest ciężko dostępna, niezbyt tania, a przy tym jej przygotowanie wymaga dość sporo czasu. Jednak wszystko to rekompensuje jej znakomity smak, który rozpieszcza wszystkie kubki smakowe. Mięso przygotowane w piekarniku jest niezwykle delikatne i soczyste. Warto dodać do niej odrobinę przypraw, które wspaniale podkreślą smak tego dania. Gęś wspaniale komponuje się z ziemniakami z wody, a także pieczonymi warzywami i konfiturą żurawinową.
Jeśli zastanawiasz się jak upiec nogę z gęsi, by była pyszna, a także dobra dla zdrowia, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. W przygotowaniu gęści znaczenie ma wszystko: czas pieczenia, marynata, jakość mięsa. Nie warto bagatelizować tych czynników, które mogą sprawić, że nasze mięso, które miało być smaczne i fantastyczne okazało się niesmacznym twardym kamieniem. Mięso z gęsi potrzebuje dość długiej obróbki termicznej, tak by mógł wytopić się z niej cały tłuszcz, a mięso stało się bardzo kruche i wspaniałe. Zwykle przyjmuje się, że każdy kilogram gęsiny potrzebuje około 45 minut pieczenia. W większości przepisów można spotkać się z bardzo niską temperaturą pieczenia, około 140 stopni Celsjusza, jednak w warunkach domowych warto temperaturę nieco zwiększyć. Optymalna wydaje się być 160 stopni. Gęś prosto z piekarnika smakuje najlepiej. Gęś z tego przepisu to dobra alternatywa dla drobiu, który pojawia się na stole bardzo często. Przygotowana w sposób z receptury smakuje fantastycznie. Ta pyszna i soczysta gęsina pieczona to najlepsza opcja dla prawdziwych smakoszy.
Alergeny w nodze z gęsi
Lista alergenów dla nogi z gęsi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nogę z gęsi
Wartości odżywcze nogi z gęsi
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo białka.
Energia i białka
(508g)
Węglowodany
(508g)
Tłuszcze
(508g)
Witaminy
(508g)
Składniki mineralne
(508g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.