Nalewka ze śliwek węgierek
- Śliwki (1000 g)
- Spirytus (1000 ml)
- Cukier (500 g)
Przepis na nalewkę ze śliwek węgierek krok po kroku
Śliwki umyj porządnie i usuń pestki.
Włóż je do dużego słoika i zalej alkoholem.
Całość odstaw na 3 - 4 tygodnie.
Po tym czasie zlej płyn do osobnego naczynia.
Śliwki zasyp cukrem.
Zarówno płyn jak i śliwki odstaw na 3 tygodnie.
Po upływie tego czasu ponownie połącz owoce z alkoholem.
Po tym czasie nalewka powinna leżakować jeszcze 3 miesiące.
Więcej informacji na temat nalewki ze śliwek węgierek
Nalewka ze śliwek węgierek to wspaniały trunek przygotowany z użyciem prawdziwych darów jesieni. Śliwki w takiej formie smakują naprawdę fantastycznie. Całość jest niezwykle prosta w przygotowaniu, a zachwyca każdego kto tylko jej spróbuje. To świetny dodatek do wszelkich deserów, a zwłaszcza wszystkich domowych wypieków.
Przepis na nalewkę ze śliwek węgierek jest niezwykle prosty, dzięki czemu spokojnie poradzą sobie z nią nawet początkujący. Do jej przygotowania przyda się duży słoik lub butelka, a także owoce i alkohol. Całość nie jest skomplikowana, a dzięki instrukcji krok po krok można ją przygotować w kilka chwil. Najwięcej czasu zabiera samo leżakowanie, dlatego trzeba się wykazać odrobiną cierpliwości, by przygotować ten domowy i jakże pyszny trunek. Jednak naprawdę warto, gdyż efekt końcowy jest tak wspaniały, że skradnie serce każdego, kto tylko jej spróbuje. Z tego przepisu dowiesz się również ile cukru do nalewki należy dodać, by była niezwykle smaczna. Jest to niezwykle ważny aspekt, gdyż zbyt duża ilość słodzika może spowodować zbyt mdły smak, a niedostateczna ilość grozi zbyt gorzkim trunkiem, który ciężko będzie wypić. Śliwki nadają mu specyficznego smaku, który nie potrzebuje zbytniego dosładzania, jednak warto wzbogacić nalewkę odrobiną cukru, by efekt był jeszcze lepszy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę ze śliwek węgierek, by była naprawdę smaczna, a przy tym na pewno się udała, ten przepis przypadnie ci do gustu. To połączenie śliwek i alkoholu jest tak fantastyczne, że ciężko jest poprzestać na jednym kieliszku. Nalewka zachwyca głębokim, owocowym smakiem, który zaskakuje intensywnością.
Nalewkę robi się na spirytusie, dzięki temu jest nieco mocniejsza, ale również smaczniejsza. To dobra opcja dla osób, które nie przepadają za nijakimi alkoholami bez wyrazu. Można również zrobić ją na wódce, jednak będzie wtedy na pewno dużo delikatniejsza. To dobry wybór dla osób, które nie lubią mocnych alkoholi. Ta domowa nalewka wspaniale sprawdzi się jako dodatek do różnorakich deserów. Można ją dodawać do kremów i tortów. To sprawdzony przepis, który pozwala przygotować najlepszą nalewkę ze śliwek.
Alergeny w nalewce ze śliwek węgierek
Lista alergenów dla nalewki ze śliwek węgierek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę ze śliwek węgierek
Wartości odżywcze nalewki ze śliwek węgierek
Ten alkohol nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Witaminy
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.