Nalewka z winogron jasnych
- Winogrona (1000 g)
- Wódka - 3 szklanki (750 ml)
- Spirytus - 1 szklanka (250 ml)
- Cukier - 1 opakowanie (1000 g)
Przepis na nalewkę z winogron jasnych krok po kroku
Winogrona umyj, pozbaw szypułek i wsyp do słoja.
Owoce zasyp cukrem i odstaw na dwa dni (słoik możesz zakryć gazą). Winogrona puszczą sok - co jakiś czas potrząśnij słojem.
Po tym czasie do owoców dodaj wódkę oraz spirytus, wymieszaj, słój przykryj gazą i odstaw na 3 tygodnie.
Po 3 tygodniach ciecz przelej do garnka, a owoce odciśnij z nadmiaru soku.
Nalewkę przefiltruj przez filtr do kawy.
Gotową nalewkę przelej do szklanych butelek, zakorkuj je i odstaw na minimum 3 miesiące.
Nalewkę przechowuj w chłodnym miejscu.
Więcej informacji na temat nalewki z winogron jasnych
Nalewka z winogron jasnych to doskonała propozycja na pyszny alkohol domowy. Nalewka przygotowywana jest na spirytusie i wódce. Proporcje do wykonania nalewki to 1 część spirytusu i 3 części wódki - im mocniejszą nalewkę chcesz przygotować, tym więcej spirytusu użyj. Prosty przepis na nalewkę z winogron jasnych nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania nalewki potrzebne będą jedynie winogrona jasne, wódka, spirytus oraz cukier.
A jak zrobić nalewkę z jasnych winogron? Winogrona umyj, pozbaw szypułek i wsyp do słoja. Owoce zasyp cukrem i odstaw na dwa dni (słoik możesz zakryć gazą). Winogrona puszczą sok - co jakiś czas potrząśnij słojem. Po tym czasie do owoców dodaj wódkę oraz spirytus, wymieszaj, słój przykryj gazą i odstaw na 3 tygodnie. Po 3 tygodniach ciecz przelej do garnka, a owoce odciśnij z nadmiaru soku. Nalewkę przefiltruj przez filtr do kawy. Gotową nalewkę przelej do szklanych butelek, zakorkuj je i odstaw na minimum 3 miesiące. Nalewkę przechowuj w chłodnym miejscu.
Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły, z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych. Wódkę często wykorzystuje się do przygotowania drinków lub nalewek. Jako mniej oczywiste wódkę można wykorzystać jako dodatek do ciast, aby były bardziej puszyste. Dodatkowo wódkę możemy wykorzystać do podkreślenia smaku oraz zapachu sosów.
Podsumowując najlepsza nalewka z winogron jasny to doskonała propozycja na domowe alkohole. Nalewki nie powinny spożywać osoby niepełnoletnie oraz kobiety w ciąży i karmiące. Nalewka jest dobra do spożycia dopiero po kilku miesiącach. Aby uzyskać klarowną nalewkę należy ją dokładnie przefiltrować. Produkty niezbędne do przygotowania domowego alkoholu dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w nalewce z winogron jasnych
Lista alergenów dla nalewki z winogron jasnych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z winogron jasnych
Wartości odżywcze nalewki z winogron jasnych
Nalewka z winogron jasnych to doskonała propozycja na przetwory domowe. Alkoholu nie powinny spożywać osoby niepełnoletnie oraz kobiety w ciąży.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.