Nalewka z pomarańczy
- Pomarańcza - 10 sztuk (2500 g)
- Cukier - 2 szklanki (400 g)
- Spirytus (1000 ml)
Przepis na nalewkę z pomarańczy krok po kroku
Jedną pomarańczę dokładnie umyj i wyparz. Obierz ją ze skórki, usuń ze skórki całą białą błonę. Skórkę przełóż do słoika.
Pozostałe pomarańcze obierz i pokrój na mniejsze części, przełóż do słoika.
W garnku zagotuj wodę i dodaj cukier. Rozpuść cukier w wodzie i wlej syrop do pomarańczy.
Dolej spirytus, zamknij słoik i odstaw na 3 miesiące w ciemne miejsce.
Po 3 miesiącach przefiltruj przez gazę.
Nalewkę odstaw na kolejne 3 miesiące w ciemne miejsce.
Więcej informacji na temat nalewki z pomarańczy
Nalewka z pomarańczy to kolejna propozycja na domową, owocową nalewkę. Wykonana z soczystych i pysznych pomarańczy nalewka ma bogaty smak i aromat oraz zniewalający kolor.
Nalewka z pomarańczy powinna być wykonana na spirytusie aby wszystkie związki smakowe i aromatyczne mogły przejść do alkoholu. Jeśli jednak wolisz wykonać ją na wódce aby była słabsza, pamiętaj, że należy prowadzić dłużej proces maceracji owoców. Nalewka może być wykonana równie z całych pomarańczy, z miąższu lub na skórkach pomarańczy. Jedna z najlepszych nalewek jest wykonana zarówno z miąższu, jak i skórek pomarańczy. Ma ona słodki i pomarańczowy smak. Dzięki temu, że usuwamy całą białą część skórki i owocu pozbywamy się gorzkiego smaku, który nie jest pożądany w tego typu trunkach. Nalewka z całych pomarańczy będzie mieć gorzki posmak, jest ona charakterystyczna w smaku, dlatego taka wersja może nie przypaść wszystkim do gustu. Tak jak wszystkie inne nalewki owocowe i ta nie jest szybka w przygotowaniu. Owszem, nie wymaga wiele Twojej pracy, ponieważ najważniejsze procesy dzieją się, kiedy nalewka stoi, dlatego wymaga odpowiedniego czasu przygotowania. Przepis na nalewkę z pomarańczy jest łatwy, ale jak już wspomniałam, wymaga odpowiedniego czasu przygotowania. Nalewkę najlepiej wykonać z pomarańczy dostępnych w grudniu i styczniu. Pomarańcze w tym czasie są najsmaczniejsze, mają najlepszy smak, aromat i są bardzo soczyste. Jak zrobić nalewkę z pomarańczy dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap przygotowania został szczegółowo wyjaśniony.
Nalewka z pomarańczy to fajna propozycja, która idealnie sprawdzi się w letnie, ciepłe dni. Jednak przechowana przez cały rok będzie także świetnym dodatkiem do wigilijnych potraw. Z wykorzystaniem nalewki możesz przygotować nasączenie ciast i biszkoptów, kremy i desery, a także świąteczny poncz.
Alergeny w nalewce z pomarańczy
Lista alergenów dla nalewki z pomarańczy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z pomarańczy
Wartości odżywcze nalewki z pomarańczy
Nalewka z pomarańczy to fajny rodzaj domowego alkoholu. Należy jednak pamiętać, że powinna ona być spożywana okazjonalnie i w małych ilościach aby nie wpłynęła negatywnie na nasze zdrowie.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.