Nalewka z pigwy
- Cukier - 2 szklanki (400 g)
- Spirytus (500 ml)
- Pigwa surowa (1000 g)
- Miód - 2 łyżki (50 g)
Przepis na nalewkę z pigwy krok po kroku
Pigwę umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Usuń z nich gniazda nasienne i pestki. Przełóż kawałki owoców do dużego słoja.
Owoce zasyp cukrem i dobrze potrząśnij słojem, by owoce wymieszały się ze słodzikiem.
Spirytus wymieszaj z 1 szklanką wody i tak powstała mieszanką zalej owoce.
Całość zamknij szczelnie i odstaw w ciemne miejsce na miesiąc.
Po tym czasie płyn zlej do butelki, a owoce zalej szklanką wody zmieszaną z miodem. Zostaw owoce na 2 tygodnie.
Po 2 tygodniach wymieszaj owoce z odlaną nalewką.
Porządnie wymieszaj, a płyn ponownie wlej do butelki.
Więcej informacji na temat nalewki z pigwy
Nalewka z pigwy jest wspaniałym trunkiem o bogatym i pysznym smaku. Wykonuje się ją dość łatwo, a jej smak przywodzi na myśl ciepłe, letnie wieczory. To wspaniały dodatek do deserów, a w szczególności słodkich ciast, gdyż wspaniale równoważy ich smak. To idealny pomysł na wykorzystanie owoców pigwy w przepyszny sposób i zachowanie ich aromatu na dłużej.
Przepis na nalewkę z pigwy, choć może wydawać się nieco skomplikowany, wcale taki nie jest. Z tą recepturą stworzysz ten domowy alkohol w naprawdę łatwy sposób, co pozwoli ci na cieszenie się jej wspaniały smakiem. Poradzi z nią sobie nawet osoba początkująca, gdyż wystarczy kilka prostych kroków, by móc wykonać ten pyszny i niezwykle aromatyczny trunek.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę z pigwy, która nie będzie zbyt skomplikowana, a przy tym w świetny sposób podkreśli smak tych wspaniałych owoców, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Pozwala w łatwy sposób stworzyć nalewkę tak pyszną, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie.
Choć w niektórych przepisach można się spotkać z przygotowywaniem nalewki na wódce, to jednak lepiej zrobić ją na spirytusie. Dzięki temu będzie miała idealny smak i nie będzie zbyt mdła czy nieciekawa. Dodatek spirytusu odpowiednio konserwuje owoce i wydobywa z nich to co najlepsze. Warto jednak wymieszać wcześniej spirytus z odrobiną wody, by nie był zbyt mocny i intensywny.
To najlepsza nalewka z pigwy, która smakuje naprawdę wybornie. Ma idealnie zbalansowany smak. Nie jest ani za słodka, ani za kwaśna, co często zdarza się przy tego typu alkoholach. To zasługa dodatku cukru i miodu w odpowiednich proporcjach.
Ten sprawdzony przepis pozwoli ci przygotować trunek idealny, który zachęca wszystkich swoim smakiem i piękną barwą. Choć należy odczekać, by móc cieszyć się jego smakiem, zdecydowanie warto.
Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie ile cukru do nalewki z pigwy należy dodać, by była odpowiednio słodka, to ten przepis jest dla ciebie. Dowiesz się z niego co zrobić, by zamienić te kwaśne owoce w trunek, który ma idealny smak. Pigwówka na pewno przypadnie ci do gustu w każdej wersji, nie tylko jako pyszny trunek, ale również jako wartościowy dodatek do ciast i deserów, który poprawia ich smak.
Alergeny w nalewce z pigwy
Lista alergenów dla nalewki z pigwy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z pigwy
Wartości odżywcze nalewki z pigwy
Alkohol powinien pojawiać się w diecie niezwykle rzadko.
Energia i białka
(38g)
Węglowodany
(38g)
Tłuszcze
(38g)
Witaminy
(38g)
Składniki mineralne
(38g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.