Nalewka z orzechów
- Orzechy włoskie - najlepiej zielone (300 g)
- Spirytus (500 ml)
- Wódka (500 ml)
- Cukier (100 g)
Przepis na nalewkę z orzechów krok po kroku
Zielone orzechy włoskie umyj i osusz. Za pomocą bardzo ostrego noża pokrój je na ćwiartki.
Ułóż orzechy na dnie gąsiora i zalej alkoholem.
Odstaw całość na 4 tygodnie.
Po tym czasie zlej alkohol do osobnego słoja, a do orzechów dolej 1 szklankę wody i wsyp cukier. Odstaw na 3 tygodnie.
Po upływie tego czasu syrop orzechowy zmieszaj z alkoholem.
Przelej alkohol do butelek i odstaw na 4 - 6 miesięcy.
Więcej informacji na temat nalewki z orzechów
Nalewka z orzechów jest wspaniałym sposobem na ciekawy trunek, który powstaje na bazie darów jesieni. Jej smak jest wyjątkowy, lekko słodki i bardzo głęboki. To najlepsza domowa nalewka. Smakuje naprawdę wybornie, to zasługa długo macerowanych orzechów.
Przepis na nalewkę z orzechów jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy. Ma idealnie wyważony smak. Nie jest ani zbyt słodka, ani gorzka. W dodatku ma piękny ciemny kolor, który przyciąga wzrok. Prezentuje się wyjątkowo w kieliszku i w butelce. Całość jest prosta i smaczna. Choć niektórzy piją ją tylko ze względu na pyszny smak, to jednak dobrze jest włączyć ją do menu również ze względu na zdrowie. Ma ona wiele zastosowań, jednak zwykle pije się ją w celu poprawienia funkcjonowania układu pokarmowego, a szczególnie wątroby i żołądka. Niektórzy stosują ją również jako remedium na choroby dotykające nerek. To pomysł na prosty domowy alkohol na kilku składnikach. Poradzi z nią sobie nawet osoba początkująca, gdyż wystarczy kilka prostych kroków, by móc wykonać ten pyszny i niezwykle aromatyczny trunek.
Jeśli zastanawiasz się jak przygotować nalewkę z orzechów, by była w pełni domowa, a przy okazji naprawdę smaczna, to ten prosty przepis będzie idealnym wyborem. Całość można zrobić zarówno na spirytusie, jak i na wódce. Wszystko zależy od efektów, które chce się osiągnąć. Najlepiej smakuje ta zrobiona z młodych orzechów włoskich. Całość robi się z zielonego orzecha, który łączy się z alkoholem, dzięki czemu całość ma tak dobry smak. Ta nalewka jest prosta, ale niezwykle aromatyczna. Najlepiej przygotowywać ją jesienią. Nalewka jej nie tylko smaczna, ale również ma zdrowotne działanie. Najlepiej robić ją na spirytusie, wtedy jest odpowiednio intensywna i smaczna. Jednak warto spirytus lekko rozcieńczyć przy pomocy wody. Jedna lub półtorej szklanki zdecydowanie wystarczy. To idealny trunek dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domowymi alkoholami, gdyż zawsze się udaje.
Alergeny w nalewce z orzechów
Lista alergenów dla nalewki z orzechów przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze nalewki z orzechów
Ten napój ze względu na wysoką zawartość alkoholu nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Witaminy
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.