Nalewka z mirabelek

Opublikowano: 28.08.2021 r., 14:02 | Autor: Magda Panek
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Ozdobny kieliszek z mirabelkową nalewką.
Nalewka z mirabelek
Nalewka z mirabelek to doskonała propozycja na domową nalewkę. Nalewka ma piękny żółty kolor i jest pyszna. Koniecznie wypróbuj naszego prostego przepisu.
Przygotowanie 40 min
161 kcal
Kcal w porcji
100 g
Wielkość porcji
61
Indeks glikemiczny
Przepis wegański
Składniki dla 20 porcji
  • Mirabelki (1000 g)
  • Cukier (500 g)
  • Spirytus (500 ml)
  • Wódka (200 ml)
Liczba porcji:
Sprzęt kuchenny
słoik, drylownica do wiśni

Przepis na nalewka z mirabelek krok po kroku

Mirabelki pokrój na połówki i usuń z nich pestki.

Umieść mirabelki w słoju. Zasyp cukrem. Dodaj spirytus i wódkę.

Wymieszaj dokładnie aż cukier się rozpuści. Odstaw do naciągnięcia na 8 tygodni.

Jak oceniasz przepis na nalewka z mirabelek
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 93,5% osób
Często zadawane pytania

Więcej informacji na temat nalewki z mirabelek

Nalewka z mirabelek to doskonała propozycja na własnoręcznie przygotowany trunek. Mirabelki to niewielkie żółte śliwki pochodzące z Azji. Drzewa mirabelki nie są wymagające w uprawie. Potrzebują jedynie słonecznego miejsca. Nalewkę ze śliwek mirabelek powinny spożywać jedynie osoby pełnoletnie (osoby poniżej 18 roku życia nie powinny spożywać alkoholu).

Jak zrobić nalewkę z mirabelek? Wykonanie nalewki z mirabelek żółtych jest proste. Na początek przygotuj wysoki słoik. Mirabelki umyj i osusz. Mirabelki należy pozbawić pestek. Nie można przygotować nalewki z pestkami, są one trujące. Zawierają związek zwany amigdaliną. Owoce umieść w słoju. Zasyp cukrem. Wlej spirytus i wódkę. Wymieszaj dokładnie, aż cukier się rozpuści. Odstaw w ciemne miejsce na 8 tygodni. Po tym czasie owoce odcedź na sicie pokrytym gazą. Przelej w ozdobne butelki.

Mirabelki zawierają spore ilości błonnika oraz pektyn, dzięki temu wspomagają trawienie i pracę układu pokarmowego. Dzięki zawartości pektyn mirabelki idealnie nadają się na przetwory takie jak dżemy i konfitury, pektyny sprawiają, że nie potrzeba dodawać do nich cukru. Są bogatym źródłem witaminy C, witaminy A, potasu, fosforu i magnezu. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do budowy kości i zębów. Dzięki zawartości flawonoidów, które są naturalnym barwnikiem i antyutleniaczem, mirabelki opóźniają proces starzenia komórek, mają także działanie protekcyjne przed występowaniem nowotworów. Mirabelki są owocami zawierającymi dość spore ilości cukru. Nie powinny ich spożywać osoby chore na cukrzycę. Podsumowując prosta nalewka z mirabelek na wódce i na spirytusie idealnie nadaje się jako dodatek do herbaty. Możesz ją wykorzystać do nasączania ciast z dodatkiem alkoholu. Nalewkę z mirabelek możesz także podawać na spotkaniach z rodziną i znajomymi jako alkohol do obiadu zamiast wina. Nalewkę możesz także przygotować z soku mirabelkowego. Przygotowując nalewkę na bazie soku dodaj do niej spirytus w proporcji 1:1. Koniecznie wypróbuj nasz dobry przepis.

Alergeny w nalewce z mirabelek

Lista alergenów dla nalewki z mirabelek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewka z mirabelek

Wartości odżywcze nalewki z mirabelek

na 100g gotowej potrawy

Nalewka z mirabelek to wysoko kaloryczny napój wyskokowy. Staraj się ograniczać spożycie alkoholu na co dzień. Kieliszek nalewki raz na jakiś czas nie będzie miał większego wpływu na twoje zdrowie.

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(100g)
Tłuszcze nasycone (g)
0.07
0.07
Tłuszcze nienasycone (g)
0.00
0.00
Szacunkowy indeks glikemiczny nalewki z mirabelek 61
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania nalewki z mirabelek

Koszt składników
97.50
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mirabelki
1000 g
15.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 2
30.00
Za 1000 g
Cukier
500 g
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.25
Za 500 g
Spirytus
500 ml
40.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
40.00
Za 500 ml
Wódka
200 ml
25.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
10.00
Za 200 ml
Koszt składników
97.50