Nalewka z malin
- Maliny (1000 g)
- Spirytus (750 ml)
- Cukier - 2 szklanki (400 g)
Przepis na nalewkę z malin krok po kroku
Maliny umyj, pozbądź się szypułek i podziel je na mniejsze części. Włóż do dużego słoika co najmniej 3 litrowego.
Spirytus wymieszaj z 1,5 szklanki wody i taką mieszanką zalej maliny. Słoik zakręć i odłóż w ciemnie miejsce na 2 tygodnie.
Po tym czasie zlej alkohol z malin do osobnego słoika.
Maliny pozostałe w słoju zasyp cukrem i odstaw na kolejne 2 tygodnie, od czasu do czasu mieszając całym słojem.
Po tym okresie zlej z malin powstały syrop i połącz go z wcześniej zlanym alkoholem.
Całość odstaw na 2 miesiące w ciemne miejsce.
Więcej informacji na temat nalewki z malin
Nalewka z malin to wspaniały domowy trunek, który nie tylko świetnie smakuje, ale również pięknie się prezentuje. Wszystko przez słodkie maliny, które w połączeniu ze spirytusem i cukrem tworzą naprawdę świetną nalewkę. Idealnie pasuje do wszelkich deserów, a także wypijana bez dodatków. Ma tak świetny smak, że na pewno przypadnie do gustu wszelkim miłośnikom domowych alkoholi.
To przepis idealny dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak zrobić nalewkę z malin, która ma idealnie wywarzony smak. Nie jest ani zbyt słodka, ani gorzka. W dodatku ma piękny ciemno różowy kolor, który przyciąga wzrok. Prezentuje się pięknie w kieliszku i w butelce.
Najlepiej robić ją na spirytusie, wtedy jest odpowiednio intensywna i smaczna. Jednak warto spirytus lekko rozcieńczyć przy pomocy wody. Jedna lub półtorej szklanki zdecydowanie wystarczy.
Malinówka jest jedną z najpopularniejszych nalewek, ze względu na wspaniały smak i łatwość w przygotowaniu. Najlepiej wykorzystywać świeże maliny, więc idealnym czasem na jej przygotowanie będzie koniec lata. Dzięki temu ten trunek będzie naprawdę świetny. Jeżeli chce się wzbogacić jej aromat można dodać do niej liści świeżej mięty. To sprawi, że nalewka będzie miała bardzo świeży smak.
To najlepsza domowa nalewka, którą można wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy do niej tylko duży słoik, w którym będzie można przechowywać maliny. To idealny trunek dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domowymi alkoholami, gdyż zawsze się udaje. W niektórych przepisach najpierw zasypuje się maliny cukrem i czeka się aż trochę sfermentują, jednak nie jest to konieczne. Dzięki zalaniu ich od razu spirytusem nie tracą one swoich cennych właściwości.
Jeśli zastanawiasz się ile cukru do nalewki z malin należy dodać, by nie była ona przesadnie słodka i mdląca, to ten przepis będzie dla ciebie idealną inspiracją, gdyż powstaje z niego nalewka o bardzo zrównoważonym smaku. Cukru nie dodaje się zbyt wiele, by nie zakłócić słodkości owoców. To dobry przepis na nalewkę z malin dla wszystkich początkujących osób.
Alergeny w nalewce z malin
Lista alergenów dla nalewki z malin przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z malin
Wartości odżywcze nalewki z malin
Alkohol nie powinien zbyt często gościć w diecie ze względu na negatywny wpływ na zdrowie.
Energia i białka
(57g)
Węglowodany
(57g)
Tłuszcze
(57g)
Witaminy
(57g)
Składniki mineralne
(57g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.