Przepis na nalewkę z imbiru bez alkoholu krok po kroku

Składniki
Przyprawy
miód
To będzie niezbędne
kuchenka, garnek, tarka, butelka szklana

W garnku zagotuj litr wody.

Imbir obierz i zetrzyj na tarce.

Dodaj miód i sok z cytryny.

Gotuj 15 minut.

Całość przelej do butelki i zostaw do ostygnięcia.

Nalewka z imbiru bez alkoholu podana w małej buteleczce.
nalewka z imbiru bez alkoholu
Koszt przygotowania dania
26.46 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
74 kcal
Liczba alergenów w daniu
brak danych
86

Nalewka z imbiru bez alkoholu - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o nalewce z imbiru bez alkoholu

Nalewka z imbiru bez alkoholu to wspaniały dodatek na chłodne dni i wieczory. Pozwala dostarczyć sporo cennych witamin i składników prozdrowotnych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako domowy preparat na wzmocnienie odporności. Jest też dobrym wyborem, w sytuacji złapania jesiennej infekcji. Można ją przygotować z łatwością w domu, w naprawdę kilka chwil.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę z imbiru bez alkoholu, by była naprawdę smaczna, ale również niezbyt skomplikowana, ten przepis przypadnie ci do gustu. Całość jest prosta, a przy tym niezbyt czasochłonna. Do jej wykonania nie potrzeba też żadnych specjalnych umiejętności. To przepis, który świetnie sprawdzi się również dla początkujących osób, dzięki temu, że cały proces został dokładnie opisany. Sprawdzi się również wśród osób, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi recepturami. Ta domowa nalewka nie ma ani grama alkoholu, więc będzie dobrym wyborem nawet dla dzieci. Całość bazuje tylko na naturalnych produktach. To również świetna opcja dla kobiet w ciąży, które nie powinny sięgać po lekarstwa w przypadku przeziębienia, za to jak najbardziej mogą poratować się przepyszną nalewką z imbiru, która wspaniale smakuje, nawet jako dodatek do herbaty.

Przepis na nalewkę z imbiru bez alkoholu jest zdrowszą wersją. Nie zawiera alkoholu, więc jest również bezpieczniejsza dla osób starszych, czy tych z problemami żołądkowymi, w ich przypadku mógłby on podrażniać wrażliwy układ pokarmowy. To świetna opcja na zimne dni, gdyż wspaniale rozgrzewa, a przy tym doskonale smakuje. Do jej przygotowania nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczą tylko trzy produkty, które w większości znajdują się w każdym domu, zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym. Najważniejszym składnikiem jest na pewno imbir, który charakteryzuje się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Nie tylko pozytywnie działa na układ trawienny i reguluje mdłości, ale także ma właściwości przeciwzapalne, przyspiesza krążenie krwi i działa przeciwbólowo.

Ta nalewka to wspaniały pomysł na pyszny dodatek do herbat czy ziołowych naparów. Wszystkie składniki, których się do niego używa są wartościowe, ale najważniejsze są oczywiście odpowiednie proporcje, dlatego warto skorzystać z tego przepisu, by stworzyć niezwykle pyszny dodatek.

Wartości odżywcze nalewki z imbiru bez alkoholu

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(79g)
Energia (kalorie)
94.09 kcal
74.33 kcal
Białko
1.24 g
0.98 g

Węglowodany w nalewce z imbiru bez alkoholu

Na 100g
Na porcję
(79g)
Węglowodany
23.36 g
18.46 g
Węglowodany przyswajalne
22.04 g
17.41 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
1.32 g
1.04 g

Witaminy w przepisie na nalewkę z imbiru bez alkoholu

Na 100g
Na porcję
(79g)
Witamina B6
0.11 mg
0.09 mg
Witamina C
13.20 mg
10.43 mg
Ryboflawina
0.03 mg
0.02 mg
Niacyna
0.50 mg
0.39 mg
Foliany
12.17 µg (mcg)
9.62 µg (mcg)

Składniki mineralne w przepisie na nalewkę z imbiru bez alkoholu

Na 100g
Na porcję
(79g)
Sód
8.70 mg
6.87 mg
Potas
286.26 mg
226.15 mg
Wapń
12.09 mg
9.55 mg
Fosfor
23.30 mg
18.41 mg
Magnez
28.00 mg
22.12 mg
Żelazo
0.44 mg
0.35 mg
Cynk
0.25 mg
0.20 mg
Miedź
0.15 mg
0.12 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny nalewki z imbiru bez alkoholu 86
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w nalewce z imbiru bez alkoholu

Lista alergenów dla nalewki z imbiru bez alkoholu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

W przepisie na nalewkę z imbiru bez alkoholu nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • miód
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania nalewki z imbiru bez alkoholu

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Sok cytrynowy
150 ml
1.00
Za 20,0 ml
Liczba opakowań 8
7.50
Za 150 ml
Imbir korzeń
350 g
4.50
Za 100,0 g
Liczba opakowań 4
15.75
Za 350 g
Miód
75 g
3 łyżki
15.00
Za 350,0 g
Liczba opakowań 1
3.21
Za 75 g
Liczba porcji:
Koszt składników
41.00
Jak oceniasz przepis na nalewkę z imbiru bez alkoholu
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób