Nalewka z imbiru bez alkoholu
- Sok cytrynowy (150 ml)
- Imbir korzeń (350 g)
- Miód - 3 łyżki (75 g)
Przepis na nalewkę z imbiru bez alkoholu krok po kroku
W garnku zagotuj litr wody.
Imbir obierz i zetrzyj na tarce.
Dodaj miód i sok z cytryny.
Gotuj 15 minut.
Całość przelej do butelki i zostaw do ostygnięcia.
Więcej informacji na temat nalewki z imbiru bez alkoholu
Nalewka z imbiru bez alkoholu to wspaniały dodatek na chłodne dni i wieczory. Pozwala dostarczyć sporo cennych witamin i składników prozdrowotnych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako domowy preparat na wzmocnienie odporności. Jest też dobrym wyborem, w sytuacji złapania jesiennej infekcji. Można ją przygotować z łatwością w domu, w naprawdę kilka chwil.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę z imbiru bez alkoholu, by była naprawdę smaczna, ale również niezbyt skomplikowana, ten przepis przypadnie ci do gustu. Całość jest prosta, a przy tym niezbyt czasochłonna. Do jej wykonania nie potrzeba też żadnych specjalnych umiejętności. To przepis, który świetnie sprawdzi się również dla początkujących osób, dzięki temu, że cały proces został dokładnie opisany. Sprawdzi się również wśród osób, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi recepturami. Ta domowa nalewka nie ma ani grama alkoholu, więc będzie dobrym wyborem nawet dla dzieci. Całość bazuje tylko na naturalnych produktach. To również świetna opcja dla kobiet w ciąży, które nie powinny sięgać po lekarstwa w przypadku przeziębienia, za to jak najbardziej mogą poratować się przepyszną nalewką z imbiru, która wspaniale smakuje, nawet jako dodatek do herbaty.
Przepis na nalewkę z imbiru bez alkoholu jest zdrowszą wersją. Nie zawiera alkoholu, więc jest również bezpieczniejsza dla osób starszych, czy tych z problemami żołądkowymi, w ich przypadku mógłby on podrażniać wrażliwy układ pokarmowy. To świetna opcja na zimne dni, gdyż wspaniale rozgrzewa, a przy tym doskonale smakuje. Do jej przygotowania nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczą tylko trzy produkty, które w większości znajdują się w każdym domu, zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym. Najważniejszym składnikiem jest na pewno imbir, który charakteryzuje się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Nie tylko pozytywnie działa na układ trawienny i reguluje mdłości, ale także ma właściwości przeciwzapalne, przyspiesza krążenie krwi i działa przeciwbólowo.
Ta nalewka to wspaniały pomysł na pyszny dodatek do herbat czy ziołowych naparów. Wszystkie składniki, których się do niego używa są wartościowe, ale najważniejsze są oczywiście odpowiednie proporcje, dlatego warto skorzystać z tego przepisu, by stworzyć niezwykle pyszny dodatek.
Alergeny w nalewce z imbiru bez alkoholu
Lista alergenów dla nalewki z imbiru bez alkoholu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
W przepisie na nalewkę z imbiru bez alkoholu nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- miód
Wartości odżywcze nalewki z imbiru bez alkoholu
To zdrowy dodatek, jednak zawiera sporo cukrów prostych.
Energia i białka
(79g)
Węglowodany
(79g)
Tłuszcze
(79g)
Witaminy
(79g)
Składniki mineralne
(79g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.