Przepis na nalewka z dziurawca krok po kroku

Składniki dla 15 porcji
  • Kwiat dziurawca 150 g
  • Wódka 800 ml 4 niepełne szklanki
  • Spirytus 400 ml 2 niepełne szklanki
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
słoik, gaza

Kwiaty dziurawca umieść w słoiku.

Zalej je wódką i spirytusem.

Odstaw w chłodne miejsce na 3-4 tygodnie.

Po tym czasie przecedź i wlej do ozdobnej butelki.

Nalewkę przechowuj w ciemnym miejscu.

Nalewka z dziurawca podana w szklanym naczyniu.
Nalewka z dziurawca
Koszt przygotowania dania
72.00 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
61 kcal
Liczba alergenów w daniu
brak danych
0

Nalewka z dziurawca - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o nalewce z dziurawca

Nalewka z dziurawca to bardzo dobry pomysł na trunek o właściwościach wspomagających nasze zdrowie. Nalewka ma piękny czerwony kolor. Przygotowuje się ją z kwiatów lub liści dziurawca, które należy zebrać samodzielnie. Nalewka może zostać wypita samodzielnie lub jako dodatek do herbaty. Nalewka z dziurawca nie jest rodzajem nalewki do popróbowania. Spożywa się ją raczej w celach zdrowotnych. Przepis na nalewkę z dziurawca jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia nalewki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: kwiaty dziurawca, wódka, spirytus.

Jak zrobić nalewkę z dziurawca? Kwiaty dziurawca umieść w słoiku. Zalej je wódką i spirytusem. Odstaw w chłodne miejsce na 3-4 tygodnie. Po tym czasie przecedź i wlej do ozdobnej butelki. Nalewkę przechowuj w ciemnym miejscu.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły, z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych.

Podsumowując domowa nalewka to prosty przepis na lekarstwo na bezsenność oraz stany depresyjne. Sprawdzony przepis gwarantuje przygotowanie udanej nalewki. Właściwości nalewki z dziurawca to także łagodzenie bólu brzucha oraz reumatyzmu. Nalewką można nacierać skórę lub pić rozcieńczoną z wodą. Aby wspomóc działanie nalewki należy nacierać wybrane części ciała olejem z dziurawca. Nalewka z dziurawca jest dobra do spożycia od razu po przygotowaniu. Można ją przechowywać w ciemnym miejscu przez kilka lat. Nalewka nie traci swoich właściwości podczas przechowywania.

Wartości odżywcze nalewki z dziurawca

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny nalewki z dziurawca 0
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w nalewce z dziurawca

Lista alergenów dla nalewki z dziurawca przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

W przepisie na nalewka z dziurawca nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • kwiat dziurawca
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania nalewki z dziurawca

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Kwiat dziurawca
150 g
Wódka
800 ml
4 niepełne szklanki
25.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 2
40.00
Za 800 ml
Spirytus
400 ml
2 niepełne szklanki
40.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
32.00
Za 400 ml
Jak oceniasz przepis na nalewka z dziurawca
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób