Nalewka z dzikiej róży
- Dzika róża owoce (1000 g)
- Cukier (300 g)
- Sok cytrynowy (50 ml)
- Sok pomarańczowy (60 ml)
- Wódka (1500 ml)
Przepis na nalewkę z dzikiej róży krok po kroku
Odetnij łodygi z owoców dzikiej róży. Opłucz owoce i włóż do dużej miski. Wymieszaj z cukrem i odstaw na noc do lodówki.
Następnego dnia przenieś owoce do dużej butelki. Dodaj laskę cynamonu, goździki i sok z cytrusów. Wlej wódkę, przykryj i odstaw na 2 miesiące.
Przecedź likier przez sitko wyłożone gazą, ściskając owoce, aby wydobyć jak najwięcej płynu.
Rozlej do mniejszych butelek i odstaw na dodatkowe 4 tygodnie w chłodnym miejscu.
Więcej informacji na temat nalewki z dzikiej róży
Nalewka z dzikiej róży to wspaniała opcja dla wszystkich, którzy kochają proste domowe alkohole. Ma wspaniały smak, a jej przygotowanie zajmuje niewiele czasu. Ta nalewka jest prosta, ale niezwykle aromatyczna. Najlepiej przygotowywać ją jesienią. Nalewka jej nie tylko smaczna, ale również ma zdrowotne działanie.
Przepis na nalewkę z dzikiej róży pozwala przygotować ten pyszny domowy alkohol w kilka chwil. Całość jest prosta i smaczna. Nalewkę robi się z owoców dzikiej róży. Można je kupić na lokalnym targu albo zamówić online. Jednak najlepszą opcją jest samodzielne ich nazbieranie. Dziką różę można najczęściej znaleźć w lasach lub na łąkach. Przy zbieraniu warto pamiętać, że lepiej nie zrywać tej, która znajduje się blisko ulicy, gdyż może być zanieczyszczona. Dlatego te z dala od dróg będą miały lepszy wpływ na zdrowie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę z dzikiej róży, która będzie naprawdę fantastyczna, a przy okazji zdrowa ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Choć niektórzy piją ją tylko ze względu na pyszny smak, to jednak dobrze jest włączyć ją do menu również ze względu na zdrowie. Ma ona wiele zastosowań, jednak zwykle pije się ją w celu poprawienia funkcjonowania układu pokarmowego, a szczególnie wątroby i żołądka. Niektórzy stosują ją również jako remedium na choroby dotykające nerek. Ze względu na niezwykle wysoką zawartość witaminy C pomaga ona również zadbać o układ odpornościowy i chroni przed przeziębieniem i grypą. Nalewkę tą robi się po pierwszych przymrozkach, wtedy owoce nabierają swoich zdrowotnych właściwości.
To pomysł na prosty domowy alkohol na kilku składnikach. Można ją zrobić zarówno na spirytusie, jak i na wódce. Wszystko zależy od efektów, jakie chce się osiągnąć. Nalewka na wódce nie jest aż tak mocna, więc będzie dobrym wyborem dla osób, które nie przepadają za zbyt aromatycznymi alkoholami, ta na wódce jest dużo mocniejsza. Ta domowa nalewka, jest nie tylko pyszna, ale również dobra dla zdrowia. Jest tak smaczna, ze względu na owoce, które się do niej dodaje.
Alergeny w nalewce z dzikiej róży
Lista alergenów dla nalewki z dzikiej róży przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z dzikiej róży
Wartości odżywcze nalewki z dzikiej róży
Alkohol nie powinien gościć w diecie zbyt często ze względu na jego negatywne działanie na układ krwionośny.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.