Nalewka z brzoskwiń
- Brzoskwinie (całe, świeże) (1500 g)
- Cukier - 1 szklanka (250 g)
- Spirytus - 2 szklanki (500 ml)
- Wódka - 1 szklanka (250 ml)
Przepis na nalewkę z brzoskwiń krok po kroku
Brzoskwinie dokładnie umyj i przekrój na pół. Usuń pestki i pokrój owoce na mniejsze kawałki.
Przełóż owoce do szklanego słoika, zasyp cukrem i wymieszaj.
Odstaw owoce na tydzień.
Zalej owoce wódką i spirytusem. Odstaw nalewkę na minimum miesiąc w ciemne miejsce.
Więcej informacji na temat nalewki z brzoskwiń
Nalewka z brzoskwiń przygotowana w domowych warunkach to idealny rozgrzewający trunek na sezon jesienno – zimowy. Nalewki możemy przygotowywać przez cały rok z różnych owoców, a jesień i zima to okres kiedy, należy się nimi delektować.
Przepis na nalewkę z brzoskwiń jest prosty i warto go przygotować, ponieważ smak brzoskwiń w połączeniu z alkoholem jest wyborny. Potrzebujesz tylko brzoskwinie, cukier, alkohol – tutaj najlepiej sprawdzi się spirytus 99,5%, w momencie jego połączenia z wódką, procenty wyjściowe nalewki będą oscylowały w granicy 60-65%, tak czy inaczej będzie to napój wysoko procentowy. Nalewkę możesz, także przygotować na większej ilości wódki, będzie ona wtedy bardziej delikatna.
Nie ma znaczenia czy przygotujesz ją na wódce, czy na spirytusie, nalewka będzie najlepsza na zimowe wieczory.
Wszystkie owoce mają niesamowite właściwości prozdrowotne, zawierają dużo witamin, a niektóre z nich są źródłem antyoksydantów. Brzoskwinie to owoce o właściwościach przeciwnowotworowych, są w stanie hamować rozwój nowotworów, zapobiegać przerzutom. A wszystko to dzięki zawartości fenoli, które są odpowiedzialne za neutralizację wolnych rodników. Dodatkowo brzoskwinie mają działanie moczopędne, ponieważ w większości składają się z wody, co jest korzystne dla naszego układu moczowego oraz nerek. Te słoneczne owoce zawierają duże ilości błonnika, który wspomaga perystaltykę jelit. Błonnik w naszych jelitach działa jak szczotka, która wymiata całą ich zawartość, dlatego jest skuteczny w walce zaparciami. Warto wspomnieć, że brzoskwinie mają niski indeks glikemicznym i są niskokaloryczne, szacuje się, że jedna brzoskwinia zawiera około 50 kcal. Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, czas się rozgrzać, dlatego wykorzystaj mój prosty przepis i skosztuj słodkiej nalewki, która jest smaczna i łatwa w przygotowaniu. Domowa nalewka pożywana w małych ilościach korzystnie wpływa na nasze zdrowie, między innymi rozszerza naczynia krwionośne, usprawnia pracę serca. Trzeba jednak pamiętać, że mowa tutaj o niewielkich ilościach 30-40 ml. Skoro już wiesz, jak zrobić nalewkę z brzoskwiń wykorzystaj to i przekonaj się, jaka jest pyszna. Będzie to dobry pomysł na rozgrzewający trunek w zimowe wieczory.
Alergeny w nalewce z brzoskwiń
Lista alergenów dla nalewki z brzoskwiń przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z brzoskwiń
Wartości odżywcze nalewki z brzoskwiń
Zamiast cukru możesz postawić na miód, jeśli chcesz, aby Twoja nalewka była delikatniejsza, dodaj szklankę więcej wódki.
Energia i białka
(20g)
Węglowodany
(20g)
Tłuszcze
(20g)
Witaminy
(20g)
Składniki mineralne
(20g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.