Składniki dla 30 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
ekstrakt waniliowy
To będzie niezbędne
słoik, gaza

Przepis na nalewka z berberysu krok po kroku

Owoce należy zamrozić przed przygotowaniem nalewki.

Przemrożone owoce umieść w słoiku.

Dodaj do nich cukier oraz miód.

Dodaj pokrojony w plastry imbir.

Wlej wódkę oraz spirytus i wymieszaj.

Odstaw na 4-6 tygodni w chłodne miejsce.

Nalewkę przecedź przez gazę i wlej do ozdobnej butelki.

Nalewka z berberysu podana w szklanym naczyniu.
Często zadawane pytania
Nalewka z berberysu - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - nalewka z berberysu

W skrócie
Kalorii w porcji
140 kcal
Wielkość
jednej porcji
50 g
Indeks glikemiczny
64

Wartości odżywcze nalewki z berberysu

na 100g gotowej potrawy

Nalewka z berberysu to napój wysokoprocentowy. Nie powinny go spożywać osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nalewka jest wysokokaloryczna i ma wysoki indeks glikemiczny.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(50g)
Energia (kcal)
280.76
140.38
Białko (g)
1.44
0.72

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(50g)
Węglowodany (g)
42.13
21.07
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
3.31
1.65

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(50g)
Tłuszcz (g)
1.32
0.66
Tłuszcze nasycone (g)
0.47
0.23
Tłuszcze nienasycone (g)
0.86
0.43

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(50g)
Sód (mg)
1.41
0.70
Szacunkowy indeks glikemiczny nalewki z berberysu 64
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w nalewce z berberysu

Lista alergenów dla nalewki z berberysu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewka z berberysu

Więcej informacji na temat nalewki z berberysu

Nalewka z berberysu to bardzo dobry pomysł na pyszny własnoręcznie przygotowany trunek. Domowe nalewki są lepsze jakościowo niż te kupione przez nas w sklepie. Nalewki podawać można jako dodatek do herbaty lub słodki dodatek do ciasta z kremem. Przepis na nalewkę z berberysu jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia nalewki potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: owoce berberysu, imbir, ekstrakt waniliowy, cukier, miód, wódka, spirytus.

Jak zrobić nalewkę z berberysu? Owoce należy zamrozić przed przygotowaniem nalewki. Przemrożone owoce umieść w słoiku. Dodaj do nich cukier, ekstrakt waniliowy oraz miód. Dodaj pokrojony w plastry imbir. Wlej wódkę oraz spirytus i wymieszaj. Odstaw na 4-6 tygodni w chłodne miejsce. Nalewkę przecedź przez gazę i wlej do ozdobnej butelki.

Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły, z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych. Berberys to roślina uprawiana w Polsce. Wyróżnia się wiele odmian tej rośliny. Zawiera ona bardzo duże ilości witaminy C. Jest ona naturalnym przeciwutleniaczem, który zapobiega niekorzystnemu działaniu wolnych rodników na nasz organizm. Witamina C wzmacnia naszą odporność i pomaga przyspieszyć leczenie przeziębienia.

Podsumowując łatwa do zrobienia nalewka to idealny domowy trunek. Prosty przepis można wykorzystać także do zrobienia likieru, który będzie zawierał więcej cukru. Najlepsza nalewka na wódce sprawdzi się jako dodatek do ciast. Domowa nalewka jest trunkiem wspomagającym pracę nerek oraz leczyć brak apetytu.

Szacunkowy koszt przygotowania nalewki z berberysu

Koszt składników
472.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Owoce berberysu
1500 g
12.00
Za 50,0 g
Liczba opakowań 30
360.00
Za 1500 g
Wódka
1000 ml
4 szklanki
25.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 2
50.00
Za 1000 ml
Spirytus
500 ml
2 szklanki
40.00
Za 500,0 ml
Liczba opakowań 1
40.00
Za 500 ml
Cukier
400 g
2 szklanki
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 400 g
Miód
200 g
15.00
Za 350,0 g
Liczba opakowań 1
8.57
Za 200 g
Imbir korzeń
100 g
4.50
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
4.50
Za 100 g
Koszt składników
472.00
Jak oceniasz przepis na nalewka z berberysu
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89,3% osób